מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

מה מייחד חברה להשמת אנשי כספים מחברת השמה רגילה


חברת השמה שעוסקת בהשמה של אנשי מקצוע צריכה לאתר מועמדים שעונים על 3 קריטריונים: היבט אישיותי, היבט מקצועי, היבט של התאמה לארגון.

זהו התהליך שנוגע לכלל העובדים המבוקשים, בלי לבצע את התהליך אין הבדל בין חברת השמה לבין חברה שמחפשת בעצמה.

היתרון של חברת השמה הנו שלחברת השמה יש מועמדים במאגר שכבר נבדקו על ידה, כמו כן חברת השמה מקצועית מתמקדת בעניין האיתור, המיון וההשמה. מובן שהתמקדות מסייעת להצליח. לחברות עצמן אין בדרך כלל את הזמן.

זה נכון בהתייחס להשמה של כלל העובדים אך כאשר הדבר נוגע ל השמת אנשי כספים הדבר הופך קריטי לארגון שמחפש את אותו איש כספים.

הנתון הראשון הנו ההיבט האישיותי. כאשר בודקים התאמה אישית (או אישיותית באם תרצו)  של איש כספים מקצועי לארגון חשוב לתת את הדעת על קריטריונים שנכונים לכלל העובדים אך אם בהשמה של אנשי כספים עסקינן, הרי שהדברים עקרוניים עוד יותר: יושרה. (אמינות, לויאליות, יושר, דייקנות) מעל לכל ספק, יכולת  ביצוע משימות בזמן. התכונה הזו חשובה תמיד אך אם באנשי כספים מעולים אנו מדברים - הרי שהדבר נכון עוד יותר שכן ישנם תאריכים בהם יש לעמוד, תאריך לביצוע העברת משכורת, תשלום לרשויות ועוד. מתוך כל אלו מובן שאיש כספים בארגון צריך להיות בעל יכולת ניהול עצמי גבוה וכמובן מסודר.

כמי שמתמחים בהשמת אנשי כספים שמנו לב כי הרבה מנהלי חשבונות וכמוהם החברות מדלגות על הקטע הבינאישי בטענה כי איש הכספים האולטימטיבי יודע לעבוד מול ניירת, אומנם הוא נדרש לתקשורת מול עובדים אחרים - אך היא מועטה יחסית. כחברה המתמחה ב השמת אנשי כספים מעולים למדנו כי הדבר פשוט אינו נכון. תמיד, אבל תמיד יש חשיבות לרמת האינטראקציה שמאפשרת תקשורת בריאה, מהירה , מדויקת על מול אותו איש כספים מעולה ככל שיהיה.

חשבו על כך שאיש הכספים הבא של הארגון שתיקחו צריך להיות איש אמונכם: כל כך הרבה מידע עובר דרכו ואם הוא אינו יכול להיות בעל תקשורת טובה – מוטב שלא להתחיל עמו את הרומן.

הנתון השני הנו הנתון המקצועי. מובן כי תמיד צריך לבדוק יכולות מקצועיות של עובדים בארגון אולם כאשר המדובר ב השמת אנשי כספים הדבר קריטי עוד יותר: השמה של עובדים שנמצאים על הסקלה שנקראת ׳אנשי כספים  בין אם המדובר בהשמת מנהלי חשבונות ובין באם המדובר בהשמה של מנהלי כספים שונה כיוון וצריך לבדוק המון מידע מקצועי הנוגע לתחום הכספים:

כאשר חברת השמה לתחום הכספים בודקת את היכולת של מנהל חשבונות היא תבדוק  יכולת לעבוד מול ספקים, יכולת לדעת לעבוד מול לקוחות, בשלב מתקדם נדרשים מנהלי חשבונות שמתמחים ביעוץ מס להיות מסוגלים לעבוד מול הרשויות ועוד.

חברת השמה מקצועית לאנשי כספים תבדוק יכולת של מועמד להכיר חוקים רלוונטיים לארגון או לחברה שמחפשת את ממלא התפקיד.  למותר לציין כי חברת השמה המתמחה באנשי כספים תבדוק יכולת לעבוד על תוכנות רלוונטיות: חשבשבת, פיננסית, מיכפל, sap, priority, אקסל ועוד...

חברת ההשמה תבדוק האם מנהל החשבונות הנו בעל תעודת מנהל חשבונות.

הנתון השלישי שאנו כחברה המתמחה ב השמה של אנשי כספים מכל הסוגים (ממנהל חשבונות ועד למנהלי כספים ועוד)  הבנו כי יש את עניין ההתאמה ל DNA  של הארגון, אך מה זה אומר? זה אומר כי איש כספים מעולה ככל שיהיה שאינו יודע להשתלב עם הארגון שאליו הוא מגיע פשוט לא ישרוד.

דוגמא:  חברה רגילה בכל יום חמישי לסיים את העבודה ב שעה 15:00 ועד השעה 16:00 לעשות טקס שנקרא: ״קבלת שבת״ , מעט החלפת מידע, מעט שתיה ואוכל.  אם מנהל החשבונות של החברה. לא מעוניין להתערבב בחברה זו זכותו - ואין חוק שיכול לגרום לו לרצות להיות מי שהוא אינו באישיות, אך מובן כי היכולת של איש כספים מקצועי להתערות בחברה תלוי בגמישות שלו לקבל את הרגלי החברה.

כמובן שפה זה לא נגמר: חברת השמה לאנשי כספים תדע לאפיין את המשרה במדויק ואז  בראיון עבודה לשאול את השאלות הנכונות ולהביא ללקוחות שלה את המועמדים הקרובים.

חברת השמה מתמחה בגיוס מנהלי כספים תדע לבדוק את יכולות הניהול של המועמדים לתפקידי ניהול וכדומה.

חברת השמה לתחום הפיננסי תדע לבדוק את העבר התעסוקתי על ידי ביצוע שיחות עם מעסיקים קודמים ותדע להעביר דוח מקצועי לחברה המתייחס לכלל המאפיינים של איש הכספים (כאמור: אישיותי, מקצועי, התאמה לארגון).

תוסיפו לכך את האחריות של חברות השמה לתחום הכספים (כסף רק לאחר תקופה מוגדרת של השתלבות המועמד בחברה ואחריות על החלפת עובד שאינו מתאים) והרי לכם עסקת חבילה ששווה את ההשקעה.

אגב, עלות חברת השמה לתחום כספים היא הוצאה מוכרת, שמאפשרת לחברות לשלם פחות מס ולהישאר עם יותר זמן לעבודה היום-יומית.

 

לסיכום:  חברות יכולות לגייס בעצמן הכל!  אך אם החלטתם לקחת חברת השמה מקצועית, הנכון הוא לקחת חברת השמה במתמחה באנשי כספים כי שמה תגלו את הרווח האמתי שלכם.

 

לחצו כאן על מנת לקרוא את המאמר: דרוש/ה מנהל/ת חשבונות

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

דרוש/ה מנהל/ת חשבונות


איזה מעסיק אינו מכיר את המילים: דרוש/ה מנהל/ת חשבונות

זהו הרגע בו אתם מבינים שצפויים לכם ימים לא קלים הכוללים: פרסום מודעה, מיון קורות חיים, מספר ימי ראיונות

אז אם גם אתם בעניין של ״דרוש מנהל חשבונות״. או ״דרוש מנהל חשבונות״ המאמר הזה מיועד עבורכם

בהנחה והחלטתם שלא להיעזר בחברה חיצונית. (וזה בסדר אבל מומלץ לקרוא את המאמר ״מדוע אנו ממליצים להיעזר בחברה מקצועית לחיפפוש איש כספים״)

עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

1. הגירו את המשרה בפירוט יתר, אין דבר כזה יותר מדיי פרטים.

התייחסו למאפייני האישיות של מנהל/ת החשבונות אותה אתם מחפשים, כן כן, הכוונה למאפייני האישיות

כמו : הערכים שאתם מצפים שיהיו, האישיות: רכות? נוקשות?  קבלת מרות?  עצמאות?  ... השלימו את התכונות שחשובות לכם.

התייחסו למאפיינים המקצועים של ׳המועמד המושלם לתפקיד מנהל או מנהלת חשבונות. לרבות כלל התוכנות, ההשכלה, היכולת לעבוד בחברות מהסוג שלכם, עם ספקים מהסוג שלכם, והלקוחות שלכם.

יש לנו לקוחות שלא נתנו לעניין חשיבות וגילו אני בדרך! הקשה ששכחו לשאול את המועמדים שאלות עקרוניות כמו עבודה מול ספקים מחו״ל או היכולת לעבוד בצורה מקוונת...  זה לא רציני

התייחסו להתאמה של המועמדים לתפקיד ניהול חשבונות בארגון תוך התייחסות למאפייני ה DNA של הארגון, אם הארגון נוטה להיות חברתי דאגו לברר עד כמה המועמד בעניין.

אין כוונה לברר דבר על חייו האישים של המועמד או המועמדת אבל חשוב לדעת שלא מדובר באדם שמעדיף לעבוד לבד ומעדיף מינימון חברה כשאתם מרימים כוסית

עם כלל העובדים בימי חמישי, יוצאים 4 פעמים לסופי שבוע יחד ובכלל אוהבים לחייך ואילו המועמד מעדיף...  נו הבנתם.

2. הכינו את יום הראיונות בקפידה וברצינות, הקצו חדר שקט, כיבוד

דאגו כי לא תופרעו באמצע הראיון, איך אמרנו ?  לפרסם: ״דרוש/ה מנהל/ת חשבונות״ זו רק ההתחלה וכעתלא רק אתם בוחנים את הצד השני אלא גם הצד השני בודק אתכם.

3. הכינו רשימת שאלות, טבלה מרכזתאו כל דבר שייסייע לכם לזכור את מי ראיינתם ומה היו התוצאות.  אין לך דבר מביך יותר מבלבול בין מועמדים שראיינתם ואשר אינכם יודעים מי הוא מי.

4. נהגו באתיקה מקצועית: למדו מה מותר ומה אסור לשאול בעת ראיון עבודה, זכרו שעל פי חוק יש פרק זמן בו אתם מחוייבים לתת למןועמד משוב בין אם התאים ובין אם לוא.

5. אל תחפשו קיצורי דרך או קיצור התהליך,אם יש צורך דאגו כי שותף, עובד אחר, איש מקצוע יראיין אף הוא את המועמד/ת והכל על מנת שלא תגלו שלקחתם החלטה לא נכונה ותפגעו בכם ובמועמד/ת שנבחר/ה.

6. אינכם בטוחים בדבר מה?  אמרו כי אינכם יודעים על ׳תעגלו פינות׳ ותאלתרו תשובה.   דוגמא טובה היא מועמד/ת לתפקיד מנהלת חשבונות שמבקש/ת תשובה לשאלה ואתם לא יודעים מה להשיב.

אם אינכם בטוחים, אמרו:  ״אבדוק ואשיב״.

7. בדקו ממליצים מן העבר, אמתו מול הממליצים את השנים המוזכרות בקורות החיים, תוכן התפקיד, סיבת הסיום וכמובן מי הוא המועמד. (שוב: אישיות, מקצוענות, התאמה לארגון).

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

 

מדוע אנו ממליצים להיעזר בחברה מקצועיות לחיפוש איש כספים


מדוע אנו ממליצים להיעזר בחברה מקצועיות לחיפוש איש כספים

 

אף שהמאמר הזה מיועד למשרדי הנהלת חשבונות, רואי חשבון או בעלי חברות וארגונים, אנו ממליצים לכל מי שעוסק בתחום לקרוא אותו.

ההבנה וההפנמה של שיטות העבודה ולצדן היתרונות שבהכנסת גורמי אמצע דוגמת חברות השמה, יועצי כוח אדם ואחרים תסייע למועסקים כמו גם למעסיקים להיות מוכנים יותר.

 

זאת אולי הסיבה כי בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר את המשפט: ״אני מחפש מנהל או מנהלת חשבונות״, ״אני מחפש מנהל או מנהלת כספים״, ״אני מחפש חשב שכר או חשבת שכר״ וכדומה.

 

כנראה אנשים מבינים כי המשימה אינה קלה. ומדוע היא אינה קלה?  לכאורה כל מה שצריך לעשות זה לפרסם מודעת דרושים שמתחילה במילים: ״דרוש/ה מנהל/ת חשבונות סוג 1 2 או 3״ וכדומה...

אלא שבמציאות היום יומית, בעלי חברות ובעלי תפקידים עמוסים בעבודה היום יומית שלהם, בנוסף לא תמיד יש להם את הכלים לאיתור אנשי המקצוע הטובים בתחום הכספים, המודעה מביאה רק חלק מקורות החיים ולא תמיד היא מכוונת למה שהם באמת זקוקים לו.

 

לאחר פרסום מודעת דרושים לאיתור איש או אשת הכספים מגיעים קורות חיים אשר בחלקם כתובים נכון, חלקם כתובים לא טוב וכך מי שמקבל את קורות החיים אינו מדייק בבחירת המועמדים הנכונים.

 

גם הראיונות עצמם לא תמיד עולים בקנה אחד עם המטרה ולאחר סיומם ההחלטות שנלקחות אינם בהכרח ההחלטות הנכונות.

 

לחילופין, ראו מה קורה כאשר חברה מקצועית הינה חלק מתהליך הגיוס, נעבור את כל התחנות שעברנו באפשרות הראשונה (גיוס עצמאי על ידי חברות):

 

המודעות שמתפרסמות, מתפרסמות במקומות רבים ובנוסף לחברה המקצועית יש קורות חיים של מועמדים מעולים שלא ידעו על המשרה אך עשויים להתאים.

החברה ממיינת את כלל קורות החיים ויודעת לוותר על חלק מהמועמדים שכבר נפסלו בחברות אחרות בשל סיבות עקרוניות (ביניהן לא נעים לומר חוסר דיוקים, חוסר אמינות וכדומה).

מאידך החברה מאפשרת למועמדים מעולים אך כאלו שאינם יודעים לכתוב קורות חיים באופן מקצועי - ׳לשפר עמדות׳ ולערוך את קורות החיים תוך הקפדה חמורה על אמינות קורות החיים (במילים אחרות : העריכה אינה עריכה מחדש של מה שעשה אוו מועמדת אלא רק את אופן ההגשה והדיוק המקצועי).

 

החברה המקצועית בודקת את ההתאמה האמתית למשרה ואינה מבזבזת זמן לחברה, דוגמא טובה היא אנשים שאינם עומדים בתנאי סף של החברה המגייסת, מגיעים לראיון ובסופו של יום מתאכזבים שזמנם אבד על משהו שיכלו לדעת כבר בתחילה,  החברות עצמן מבזבזות זמן, כסף רב ואנרגיה בהשקעת זמן במקום הלא נכון.

 

לאחר הריאיון חברות מדלגות שוב - מחוסר זמן על בדיקת ההיסטוריה התעסוקתית של המועמדים בעוד שחברה מקצועית שמלווה את אותה חברה מגייסת עושה זאת כחלק מעבודתה המקצועית.

בדיקת ההיסטוריה המקצועית מאפשרת לאתר פערים בין מה שנאמר בראיון לבין האמת שבשטח, לחילופין היא מסייעת לאשרר את התחושה שהתקבלה בראיון.

 

שתי נקודות חשובות נוספות:

 

האחת :  חברות מקצועיות נותנות ׳אחריות למוצר׳, הן מקבלים את הכסף רק לאחר תקופת מוגדרת היטב בהסכם ההתקשרות ומחויבות להחליף את העובד בתוך אותה תקופת אחריות שתי ה ׳מחויבויות׳ הללו מאלצות (בקטע טוב) את נותנות השירות לעשות הכול על מנת שה ׳שידוך׳ יצליח.

 

הדבר השני: הימצאותה של חברה בין המעסיק למועסק מאפשרות גמישות מחשבתית של שני הצדדים היכן שיש צורך נזכיר רק שתי נקודות:  תנאי שכר ודרישות מהמועמד לתפקיד.  אשר לשכר, לעתים יש פערים קטנים ואו חוסר הסכמות אשר ללא ׳גורם מתווך׳ אחד מהצדדים מתבצר ואינו מעוניין בתפקיד ואלו בהמצאות אותו גורם מתווך ניתן להבין ברגישות את העניין ולסייע בגישור על הפער.

 

אשר לדרישות מהמועמד לעתים קיים פער אשר המתווך יכול לגשר עליו ואשר בלעדיו לא ניתן היה לעשות, למשל: מעסיק אשר התעקש על עבודה בין 08:00 ל 16:00. מבחינתו העניין היה עקרוני (ולאו דווקא מעשי) כאשר הגיעה מועמדת מעולה הוא נלחץ מהבקשה שלה לעבוד עד השעה 15:30 ולהשלים העבודה מביתה.  התערבות של גורם מקצועי עשויה להביא את שני הצדדים: המעסיק והמועסק לכדי הסכמה ועבודה מקצועית משותפת.

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

אני מחפש/ת מנהל/ת חשבונות מה עלי לבדוק


 

 

בשנים האחרונות עם הפיכתו של השוק למקצוע יותר, מעסיקים רבים מבינים כי אי-אפשר יותר לאלתר,   מה שהיה טוב שעה שחברות במשק הישראלי התגבשו וחיפשו את עצמן בתהליך הגדילה אינו יכול עוד "להחזיק מים"

 

הלכה-למעשה זה אומר כי המעסיקים הבינו שיש למצוא את אנשי המקצוע וכמובן את אנשי המקצוע הטובים ביותר גם אם זה אומר לשלם יותר כסף.

 

כאשר הדבר אמור לגבי אנשי כספים בכלל וכן כאשר מחפשים מנהל או מנהלת חשבונות הדבר ברור למעסיקים על בסיס יום יומי: רק איש מקצוע שמסוגל ללוות את העסק באופן מדוייק יכול להיות חלק מההצלחה של העסק.   מי שאינו מכיר את הנהלים, אינו מכיר את סדר

 

הפעולות, אינו מכיר את התקינה בתחום ואינו יודע לעבוד באופן מקוון אל מול הגופים הרשמיים - לא יוכל לתת את השירות המספק למי ששכר את שירותיו.

 

כמובן שהדבר נכון כאמור לעייל לגבי כל מקצוע , אולם כאשר המדובר באנשי כספים , נזק של חוסר מקצוענות יכול לנוע בין "פציעה" ל"מוות"   של עסק ומניסיוני איש אינו יכול לקחת את הסיכון הזה.

 

 

על-כן בבואכם לקחת את איש הכספים הבא , או כמו במקרה שבו אנו מדברים: "חיפוש מנהל/ מנהלת חשבונות הרי שחשוב לבדוק את הדברים הבאים:    (הדבר אמור לנשים וגברים כאחד אולם למען הנוחות הפירוט הנו בלשון זכר)

 

אני קורא למודל הזה מודל ירין


ידע - איפה רכש, למד, אסף המועמד את הידע שלו, כמו כן צריך לבדוק את הידע באופן מעשי גם אם המדובר לבוא אל המועמד בדרישה לעבור מבחן מקצועי.    הרבה פעמים מגלים כי מועמד הגיעה מחברות טובות אולם הוא עבד שמה בתוך צוות ועל כן הידע שהוא צבר נגע רק לפעילות הישירה שלו ובתכלס חסר לו חומר רב אשר לא היה מעניינו.

 

רצון - מה מידת המוטיבציה של המועמד  לעסוק בתחום,   האם הוא בתחום כיוון והוא "התרגל" לעבוד בתחום או שגם לאחר מספר שנים יש בו עדיין את התשוקה.   מהניסיון שלי בכלל תחומי העבודה,  אדם חסר מוטיבציה , מקצוען ככל שיהיה אינו יכול לספק את הסחורה,   הוא לא ישקיע בהתפתחות אישית ומקצועית וסוף העניין שתרגישו כמעסיקים כי אתם עובדים עם "מכונה" ולא עם אדם.

 

יכולת -עובדים רבים למדו ואפילו מגיעים עם מוטיבציה גבוהה אולם היכולת שלהם נמוכה.   הדבר קורה בשל מספר סיבות אולם לא ניכנס לסיבות ורק נאמר כי בתכלס היכולות נמוכות ואם תקחו את העובד הזה תקבלו "המון ניסיון,מוטיבציה וידע"  אך ללא יכולת לתת את השירות הרצוי.

 

ניסיון - בדרך כלל המדד להצלחה הוא ניסיון, כאמור לעייל רצוי מגוף בסדר הגודל שלכם,   הלכה-למעשה זה אומר כי אם העסק שלכם הוא עסק זעיר יספיק מנהל חשבונות בעל ידע מועט מאשר של נותן שירות שליווה עוסק מורשה ואם אתם חברה בע"מ תצטרכו מנהל חשבונות שכבר עבד בחברה.   פה זה לא נגמר אגב כיוון ואם החברה עוסקת במסחר עם חו"ל הנכון הוא לקחת מישהו שעבד בחברה שגם עבדה עם חו"ל מהסיבות הברורות.

 

אני ממליץ להיעזר בעת גיוס אנשי הנהלת חשבונות ברואה החשבון שלכם ואו בחברה המתמחה בגיוס אנשי כספים ולהוריד מכם כאב ראש גדול.

 


לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

{rsform 6}

 

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

זמן שווה כסף - וידויו של איש עסקים


שמי ברוך,    אני מעלה על הכתב את הדברים הבאים על מנת להסביר לאחרים מה כדאי לעשות ובעיקר ממה כדאי להיזהר.   הזמן שכבר ביזבזתי לא יחזור לעולם אבל שני דברים טובים יכולים לצאת מכל הסיפור הזה:   ראשית הפעם הבאה עבורי תהיה שונה,   הדבר השני הינו ההרגשה שעזרתי לאנשי עסקים אחרים.

 

 

אני אספר לכם את הסיפור כולו ולאחר מכן אני אומר מה המסקנות שלי.

אז כמו שאמרתי בהתחלה לי קוראים ברוך ואני הבעלים של רשת מתפרות אשר נותנת שירות לחברות שמבקשות לתפור ביגוד.   באופן טבעי אני מחזיק לא מעט עובדי ייצור וכמובן אנשי אדמיניסטרציה.  העובדים שלי  -  גם עובדי הייצור וגם אנשי האדמיניסטרציה שעובדים עבורי הם שעושים את ההבדל בין הצלחה ורווחיות של עסק ובין כישלון.   אתם חייבים להבין: עסק כמו שלי נהנה מלא מעט עבודה אך מרווחיות נמוכה. המשמעות היא שכל עוד ישנה עבודה ושהדברים "מתקתקים כמו שצריך" כולם מאושרים הבעיה היא שכאר אין עבודה כמו שצריך או שיש עבודה וישנה בעיה של כוח אדם, אז כולם עסוקים ב "לכבות שריפות" כמו שאומרים ולא ביצור.

הפקידה שלי סימה היא הסיבה לכתבה הזו. סימה הייתה איתי במשך ה - 17 השנים האחרונות וניהלה את כל האדמיניסטרציה בארגון: גיוס כוח אדם, ניהול כוח אדם, ניהול המשכורות (כלומר את שעות העבודה וכדומה) והעברת הנתונים למקומות המתאימים. אבל מה לעשות וסימה הייתה חייבת לסיים (בעלה קיבל קידום בעבודה והם עברו להתגורר במקום מרוחק).  נשארתי איפה בלי פקידה שמנהלת לי את כלל הפעילויות אבל לא נשברתי, פרסמתי מודעות במקומות הטובים ביותר כלומר בכל העיתונים הגדולים, גם במקומונים וגם באינטרנט אבל "נדה" כלום,   קיבלתי אומנם קורות חיים אבל רובם היו של אנשים צעירים חסרי ניסיון.   עכשיו התחלתי בנוסף לחוסר הזמן המשווע והעובדה שסימה עוטזבת בעוד כמה ימים להרגיש לחץ בלתי נסבל,  הזמן עובר ובסופו של דבר גם לא יהיה מי שיחפוף את הפקידה החדשה.

הזמן עבר, פקידה לא מצאתי וסימה המקסימה השאירה הוראות ברורות למחליפה העתידית שלה על גבי נייר.

שבועיים נוספים עברו והמערכת שלי התרגלה לימים של "בלי סימה" העבודה זרמה,  כולנו עבדנו קשה יותר והעבודה שלה התחלקה על שלושה אנשים: עלי, על אשתי שמיהרה לתת יד (למרות שבדרך כלל היא עובדת כעקרת בית במשרה מלאה) ועל נהג החלוקה שדווקא ידע איך עובדים עם המחשב.  אבל לעניין הזה היה מחיר כבד: אני הפסקתי להיפגש עם לקוחות חדשים,  אשתי לא יכלה להספיק את כל מה שהורגלה לעשות והנהג עם כל הרצון הטוב היה יעיל פחות בעבודה מול הלקוחות.

חבר טוב שלי הפנה אותי לחברה שעוסקת במציאת אנשי אדמיניסטרציה, הוא אמר לי: "ברוך, הזמן שלך שווה כסף" אני יודע שהמשפט הזה נאמר אלף פעמים לפני כן אבל אני חייב להודות שזו הייתה הפעה הראשונה שהפנמתי אותו כלומר הבנתי אותו ממש לעומק.

החברה שנפגשה אתי לא הבטיחה הרים וגבעות אבל הבטיחה למצוא לי כמה שיותר קרוב למה שרציתי,  הם ישבו אתי בסבלנות כמעט שעה רק על מנת להבין מה אני רוצה ומה כדאי לעסק שלי. הם ניסו להבין את סגנון החברה, הספקים , הלקוחות ואמרו שלכל סוג של חברה יש את הסגנון היחודי לה (עם זה יכולתי להזדהות בקלות כיוון ותחום הביגוד באמת ייחודי ושונה משאר התחומים אבל לא אכנס לזה כאן).  לאחר מכן הם לקחו את המאפיינים של אותה גברת שחיפשתי.   כמעט ושכחתי חתמתי על מסמך שבו נאמר לי כמה זה יעלה לי (עמלה משכורת חודשית של העובדת,  סכום נמוך ביחס לנזק שכבר נגרם לי), הגדירו את תקופת האחריות (כלומר בתוך איזה פרק זמן אני יכול להתחרט ולהחליף את העובדת) וגם נתנו לי אומדן זמן סביר (עשרה ימים למספר מועמדות סופיות).

וכך היה,  לאחר שבוע ויום נפגשנו אצלינו: נציג מטעמם, אני ורשימה של 7 בנות שיכלו להתאים.   (קיבלתי את קורות החיים של הבנות לפני כן כך שיכולתי לראות שלפחות על-פי קורות החיים הן יכולות להתאים).

כבר ברגע הראשון יכולתי לראות שמשהו טוב קורה, 6 מתוך הבנות הגיעו ואפילו בזמן דבר שלא קרה בעבר.  הראיון עבר במהירות 20 דקות לכל אחת והחברה שלחה אפילו מישהו שיראיין אתי.  השאלות היו שונות מהשאלות שלי והתייחסו מעבר למה שהן כבר עשו בעבר לאופי שלהן ולשאלת מילון הדולר: "האם הן יכולות להתאים לסוג העבודה הספיציפית שלנו"?.

3 בנות התאימו בסופו של דבר והייתי מסתפק בכל אחת מהן, אבל לחברה שלקחתי לעזור לי זה לא הספיק: הם בדקו המלצות ממקומות העבודה הקודמים והעבירו אלי את ההמלצות. כעת נשארתי עם שתי בנות שאותן ראיינו ביחד בשנית. גם בראיון השני ההתלבטות הייתה קשה מאוד אבל מה שעזר לי להחליט היתה העובדה שזו שהתאימה יותר השתדלה הרבה יותר מהשניה ואפילו הגיע כבר עם נייר ועליו היא כתבה כיצד היא מתכוונת לסייע לי וזה בדיוק מה שרציתי: מישהי שתסייע לי.

היום שנתיים לאחר מכן העסק שלי לא היה מעולם במקום טוב יותר ולי נותרו מספר מסקנות ברורות:

זמן באמת שווה כסף, לפעמים הרבה כסף.

זה שאתם יכולים לעשות דברים מסוימים לבדכם זה לא אומר שזה הדבר שהכי נכון לעשות.

אנשי מקצוע מביאים איתם ניסיון שלכם אולי יהיה לאחר כמה ניסיונות שיעלו בזמן, כסף ואנרגיה רבה.

כוח אדם איכותי עושה את ההבדל לפעמים ב 180 מעלות ואסור להתפשר.

זהו,  אני מקווה שמשהו ממה שאמרתי נכנס אליכם לאוזניים ושהבנתם מה כדאי ובעיקר מה לא כדאי לעשות

 

קראו על טיפים למציאת אנשי אדמיניסטרציה מעולים

קראו את המאמר "אני מחפש פקידה מעולה מה עלי לעשות"

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

 

{rsform 6}

 

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

 

מהו הכוח של מבדקים ?


במאמר זה נדון במספר שאלות:


  • אילו מבדקים קיימים בכלל
  • אילו מבדקים מתאימים בהתייחס

מרואיינים טובים ומרואיינים גרועיםמראיינים רבים כולל המראיינים הטובים ביותר נוהגים 'לקחת צד' כלומר - להחליט האם המרואיין שזה עתה קם מהכיסא 'ממשיך הלאה בתהליך'   או 'מפסיק להיות רלוונטי' על פי מדדים מטעים שאנו קרואים להם גורמים מפריעים בעת ראיון.

גורמים מפריעים בעת ראיון


ראיון הוא מפגש בין לפחות שני אנשים: מראויין ומראיין שמטרתו: בדיקת אפשרות להעסיק את המרואיין בתפקיד כזה או אחר.

 

רבים מהמראיינים אינם שמים לב כי עבור המראיין רבות סביבת הראיון ידועה, ברורה ונוחה ואילו עבור המרואיין לעתים הדבר הפוך:

האם העובד שלכם מרוצה ?


במסגרת שיחות הטלפון והפגישות עם הלקוחות, אנו נתקלים בשאלות רבות מצידם של מעסיקי עובדי אדמיניסטרציה: מרמת פקיד או פקידה שעושים עבודה פשוטה יחסית , ועד לרמת סמנכ"ל תפעול וכדומה.

השאלות הללו נסבות לרוב על מבנה התפקיד כלומר כיצד כדאי לבנות את תפקיד אותו איש אדמניסטרציה בצורה ששני הצדדים יוציאו ממנו את המיטב ושאלות נספות.

מדוע כדאי להעסיק אמהות לילדים


המאמר הזה ידון בשאלה: "מדוע כדאי להעסיק אמהות לילדים" ?

הערה חשובה, בכל מקום בו נתייחס במאמר ל׳אימהות לילדים׳ תוכלו להחליף את המילים ב ׳אבות לילדים׳ .

 

השאלה הזו רלוונטית לכל מעסיק המחפש עובדים בכלל ואנשי כספים מעולים בפרט.


מקצועות כמו: מנהל/ת חשבונות, מנהל/ת גביה, כלכלן/ית, סמנכ״ל כספים ותפקידים נוספים לתחום הכספים בארגון אחרים הופכים להיות יותר ויותר מקצועות המשפיעים על הצלחת הארגון בשוק תחרותי.

 

זוהי הסיבה מדוע כדאי לקחת  רק !!! עובדים מעולים לתחום הכספים.


אנשי כספים בעלי ניסיון הם מצרך נדיר שכן ניתן למצוא הרבה עובדים לתחום הכספים בארגון אך רק ניסיון מעשי מקנה  את היתרון היחסי לעובד שהוא באמת נכס לארגון.

הכל על מנהל/ת יבוא


במאמר זה ננסה לתת כמה שיותר מידע על התפקיד: 'מנהל/ת יבוא'

הגדרת התפקיד, תוכן התפקיד, מה צריך לדעת על מנת להיות מנהל/ת יבוא  ועוד.

אנשי אדמיניסטרציה - הדור החדש


 

אנשי אדמיניסטרציה היוו מאז ומעולם את 'חוט-השדרה' של כל ארגון וארגון, אך אנו יכולים לראות מגמה בשנים האחרונות ועל פי מגמה זו ישנו תהליך של 'התמקצעות' בכל הקשור לאופן בו המעסיקים והמועסקים 'לוקחים את התפקיד' או במילים אחרות: 'תופסים את התפקיד'.

תפקידיו של מנהל חשבונות


 

מנהל חשבונות טוב עשוי לגרום לחברה להצליח, מאידך מנהל חשבונות גרוע עלול לגרום לחברה לקרוס ללא אפשרות לשיקום.   בואו נחשוב על כך באופן הבא:  מנהל חשבונות הוא הדמות שמחזיקה את המידע הכלכלי יותר מכל אחד בארגון וברוב רובם של המקרים אפילו יותר מבעלי החברה או מעובדיה.

מזכירת עו"ד – מה זה?


 

אם אתה מחפשים מזכירת עו"ד תופתעו לגלות למעלה מ – 900,000 תוצאות למילה הזו, הסיבה לכך פשוטה:   עורך דין אינו יכול לזוז ללא המזכירה שלו.

שוחחתי פעם עם עורך דין לא עסוק במיוחד, ביקשתי לשוחח עימו והוא ביקש לראותנו במשרד שלו, אך כאשר רצינו לקבוע את הפגישה הסופית הוא הפתיע אותי ואמר: "המזכירה שלי חולה, היא תגיע למחר ונקבע מול היומן"   והוסיף:  "הייתי עושה זאת בעצמי אבל תאמין לי - אין לי מושג איך"...

מהו ניהול אדמיניסטרטיבי איכותי בארגון?


 

המאמר הזה ינסה לענות על שאלות החשובות לכל חברה קטנה, בינונית או גדולה.  למען הסר ספק המרחק בין הצלחת עסק של איש אחד והצלחה של תאגיד ענק הוא מרחק קטן. מסתבר שניהול אדמיניסטרטיבי בכלל וניהול אדמניסטרטיבי איכותי בפרט הוא שמאפשר את אותו 'שקט תעשייתי' שהוא הכרחי למען פעילותה התקינה של החברה.

מדוע כדאי לשלם לעובדי אדמיניסטרציה יותר


 

 

לקוח שלנו ב Back-Office פנה אלינו בבקשה לעזרה. הוא נשמע נואש ומובס ועל-כן בקשנו כי ישתף אותנו לא רק בבעיה בה נתקל אלא בפרטי הבעיה עד כמה שאפשר.

מסתבר כי הלקוח שלנו חיפש מזכירת מנכ"ל כלומר מזכירה שתהיה בעצם יד ימינו ותאפשר לו לנהל את חייו העסקיים בשקט תעשייתי'.

אבל פנטזיות לחוד ומעשים לחוד.

מדוע כדאי להעסיק עובדים שעובדים מביתם


 

מכלל המאמרים המופיעים ב www.back-office.co.il, זהו כנראה אחד המאמרים המעניינים ביותר.

נשאלנו ב Back-office כבר המון פעמים מה אנו חושבים על עבודה מהבית כלומר מדוע כדאי להעסיק עובדים מהבית שלהם?  התשובות רבות ועל כן אנו מבקשים כי תהיו סבלניים.

עסק, כמו כל עסק בין אם הוא עובד מתוך נכס קנוי או מתוך נכס מושכר מוצף בעלויות מטורפות: הוצאות קבועות כמו:    והוצאות שאינן קבועות כמו:

אני מחפש פקידה מעולה מה עלי לעשות


  

אם את או אתה מחפש מזכירה מכל סוג שהוא המאמר הזה מיועד במיוחד עבורכם:

רבים מהלקוחות עמם נפגשנו ב - Back-office  סיפרו לנו כמה היה קשה להם למצוא מזכירה / פקידה .

כאשר הם שאלו אותנו: "אני מחפש מזכירה" ראינו את המצוקה שלהם כיוון ואנו מאמינים שמזכירה איכותית או פקידה מכל סוג שהוא היא היא המפתח להצלחת המשרד ועל כך תוכלו לקרוא במאמר המצוין "מזכירה מעולה – המפתח להצלחת פעילות המשרד".

המאמר הזה יעסוק בתשובות לשאלה "כיצד למצוא מזכירה איכותית במהירות"

 

איך לבחור עובד שיתאים לארגון


 

 

בחירת עובד מתאים לארגון אינה משימה קלה. הדבר נכון בעסק קטן כמו משרד הנותן שירותים וגם בקונצרן ענק. עובד אדמיניסטרציה יכול בהחלט לעשות את ההבדל בין כשלון והצלחה.

 

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים