מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

פעילות בעת משבר

משבר הקורונה מלמד אותנו שלא את הכל אנחנו יכולים לנבא, לא את הכל אנו יכולים לצפות ומתוך כל יש להכניס למשוואה שנקראת ׳ניהול עסקי׳ מרכיב נוסף והוא:

 

פעילות בשעת משבר.

 

המשבר יוצר לחץ על המעסיקים במספר נקודות:   במשבר עצמו/לאחר המשבר. ומביא את המעסיקים לשאלה: ״מה אני עושה עם כל העובדים הקיימים אצלי״? , ״האם אני באמת זקוק לכולם״?

 

הערה חשובה: הרעיון הוא לא לחיות במינימום או לוותר על עובדים אלא להייפך:  לחיות ברווחה תוך כדי שהעובדים הנחוצים מרוויחים יותר במקום לפזר את ההוצאה על עובדים על מי שלא באמת נחוץ.

 

מאחר ואנו מתמחים למעלה מ 20 שנה בהשמת עובדים, אנו ממליצים בכל הקשור לכוח אדם לעשות את הפעולות הבאות בימים רגילים וכך תהינה פחות סיטואציות של ׳עובדים מיותרים׳

 

החזיקו את כמות העובדים האמתית שאתם צריכים, לעתים בעלי עסק לוקחים עובדים מיותרים, משלמים קצת פחות טוב לכולם ומתגלגלים, במקום זאת החזיקו את כמות העובדים שאתם צריכים באמת.  יאמר לכם כל עובד שהוא מעדיף לעבוד 10% יותר ולהרוויח 30% יותר.   אם תחזיקו רק את מה שאתם צורכים/צריכים באמת, אולי תוכלו להשלם יות לאותו עובד. מובן כי העיצה הזו לא נכונה לכל עסק/לכל אחד/בכל תפקיד והיא נכונה בחלק מן המקרים.

 

הגדירו את המשימות שהעסק שלכם צורך ושקלו מחדש חלוקה של חלק מן המשימות לעובדים קיימים במקום למצוא את עצמיכם מחפשים עובד/ת לפעילות שאין בה צורך לעובד נוסף.

ֿ

דוגמא מצויינת היא תהליכי הגביה בארגון: אם המדובר בעסק קטן-בינוני שיש בו לקוחות קבועים וסביבת גביה רגועה אולי אין צורך לקחת עובד/ת נוספ/ת ולשלם שכר נמוך מאוד על חצי משרה,

במקום זאת, בדקו האם יש מישהו בחברה שיכול לסייע בתהליכי הגביה.  גם פה תצטרכו לשלם לאותו עובד יותר, ועדיין - זה יהיה פחות ממה שתשלמו לעובד נוסף (הגם שהוא בחצי משרה) והעובד הנוכחי  יודה לכם.

 

מצאו עובדים שיכולים להתחייב על עבודה לאורך זמן. לא. לא מדובר על התחייבות בכתב אלא על ׳כוונות ידועות מראש׳ של שני הצדדים:   המעסיקים/המועסקים.

 

הלכה-למעשה זה אומר לייצר ׳הצהרת כוונות׳ כבר בראיון מול אותם מועמדים, לוודא מולם מה מחפשים, מה הכוונות שלהם לעתיד ולנסות באמצעות שאלות פתוחות לנסות ולהבין את כוונותיהם,

באותו האופן מומלץ כי המעסיקים עצמם ייטיבו לומר את מטרותיהם. יש לומר למועמדים בפירוש: ״אנו מחפשים היום כחברה אנשים לרוץ עימם לשנים הקרובות, נשמח לשמוע שגם הכוונות שלך דומות׳. לא תמיד אנשים כנים/ישרים אבל בדיאלוג פתוח ניתן לגלות מועמדים שמודים כי הם מחפשים עבודה

׳רק לתקופה הקרובה׳

 

אשר לימים שעם פרוץ משבר, בעת המשבר, לאחר המשבר:

 

פעלו רק !!!   במסגרת החוק

 

היו כנים עם העובדים, אל ׳תסובבו׳ עובדים במילים מיותרות - היו ישרים ובדקו מה ניתן לעשות במשבר/לאחר תום המשבר.

 

שמרו על קשר גם בעת החל״ת - זה לא פשוט למצוא עובדים.

 

היה ואתם מחזירים עובדים מחל״ת למציאות עסקית קשה בדקו במסגרת החוק מה מותר לכם לעשות, גם אם מותר לכם לפטר עובדים , לצמצם משרה וכדומה בדקו עם עצמיכם ולאחר מכם מול העובדים שחוזרים לעבודה איך ניתן להיעזר ביכולות שלהם לשיקום העסק.

 

בהצלחה

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים