מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

מה מייחד חברה להשמת אנשי כספים מחברת השמה רגילה

חברת השמה שעוסקת בהשמה של אנשי מקצוע צריכה לאתר מועמדים שעונים על 3 קריטריונים: היבט אישיותי, היבט מקצועי, היבט של התאמה לארגון.

זהו התהליך שנוגע לכלל העובדים המבוקשים, בלי לבצע את התהליך אין הבדל בין חברת השמה לבין חברה שמחפשת בעצמה.

היתרון של חברת השמה הנו שלחברת השמה יש מועמדים במאגר שכבר נבדקו על ידה, כמו כן חברת השמה מקצועית מתמקדת בעניין האיתור, המיון וההשמה. מובן שהתמקדות מסייעת להצליח. לחברות עצמן אין בדרך כלל את הזמן.

זה נכון בהתייחס להשמה של כלל העובדים אך כאשר הדבר נוגע ל השמת אנשי כספים הדבר הופך קריטי לארגון שמחפש את אותו איש כספים.

הנתון הראשון הנו ההיבט האישיותי. כאשר בודקים התאמה אישית (או אישיותית באם תרצו)  של איש כספים מקצועי לארגון חשוב לתת את הדעת על קריטריונים שנכונים לכלל העובדים אך אם בהשמה של אנשי כספים עסקינן, הרי שהדברים עקרוניים עוד יותר: יושרה. (אמינות, לויאליות, יושר, דייקנות) מעל לכל ספק, יכולת  ביצוע משימות בזמן. התכונה הזו חשובה תמיד אך אם באנשי כספים מעולים אנו מדברים - הרי שהדבר נכון עוד יותר שכן ישנם תאריכים בהם יש לעמוד, תאריך לביצוע העברת משכורת, תשלום לרשויות ועוד. מתוך כל אלו מובן שאיש כספים בארגון צריך להיות בעל יכולת ניהול עצמי גבוה וכמובן מסודר.

כמי שמתמחים בהשמת אנשי כספים שמנו לב כי הרבה מנהלי חשבונות וכמוהם החברות מדלגות על הקטע הבינאישי בטענה כי איש הכספים האולטימטיבי יודע לעבוד מול ניירת, אומנם הוא נדרש לתקשורת מול עובדים אחרים - אך היא מועטה יחסית. כחברה המתמחה ב השמת אנשי כספים מעולים למדנו כי הדבר פשוט אינו נכון. תמיד, אבל תמיד יש חשיבות לרמת האינטראקציה שמאפשרת תקשורת בריאה, מהירה , מדויקת על מול אותו איש כספים מעולה ככל שיהיה.

חשבו על כך שאיש הכספים הבא של הארגון שתיקחו צריך להיות איש אמונכם: כל כך הרבה מידע עובר דרכו ואם הוא אינו יכול להיות בעל תקשורת טובה – מוטב שלא להתחיל עמו את הרומן.

הנתון השני הנו הנתון המקצועי. מובן כי תמיד צריך לבדוק יכולות מקצועיות של עובדים בארגון אולם כאשר המדובר ב השמת אנשי כספים הדבר קריטי עוד יותר: השמה של עובדים שנמצאים על הסקלה שנקראת ׳אנשי כספים  בין אם המדובר בהשמת מנהלי חשבונות ובין באם המדובר בהשמה של מנהלי כספים שונה כיוון וצריך לבדוק המון מידע מקצועי הנוגע לתחום הכספים:

כאשר חברת השמה לתחום הכספים בודקת את היכולת של מנהל חשבונות היא תבדוק  יכולת לעבוד מול ספקים, יכולת לדעת לעבוד מול לקוחות, בשלב מתקדם נדרשים מנהלי חשבונות שמתמחים ביעוץ מס להיות מסוגלים לעבוד מול הרשויות ועוד.

חברת השמה מקצועית לאנשי כספים תבדוק יכולת של מועמד להכיר חוקים רלוונטיים לארגון או לחברה שמחפשת את ממלא התפקיד.  למותר לציין כי חברת השמה המתמחה באנשי כספים תבדוק יכולת לעבוד על תוכנות רלוונטיות: חשבשבת, פיננסית, מיכפל, sap, priority, אקסל ועוד...

חברת ההשמה תבדוק האם מנהל החשבונות הנו בעל תעודת מנהל חשבונות.

הנתון השלישי שאנו כחברה המתמחה ב השמה של אנשי כספים מכל הסוגים (ממנהל חשבונות ועד למנהלי כספים ועוד)  הבנו כי יש את עניין ההתאמה ל DNA  של הארגון, אך מה זה אומר? זה אומר כי איש כספים מעולה ככל שיהיה שאינו יודע להשתלב עם הארגון שאליו הוא מגיע פשוט לא ישרוד.

דוגמא:  חברה רגילה בכל יום חמישי לסיים את העבודה ב שעה 15:00 ועד השעה 16:00 לעשות טקס שנקרא: ״קבלת שבת״ , מעט החלפת מידע, מעט שתיה ואוכל.  אם מנהל החשבונות של החברה. לא מעוניין להתערבב בחברה זו זכותו - ואין חוק שיכול לגרום לו לרצות להיות מי שהוא אינו באישיות, אך מובן כי היכולת של איש כספים מקצועי להתערות בחברה תלוי בגמישות שלו לקבל את הרגלי החברה.

כמובן שפה זה לא נגמר: חברת השמה לאנשי כספים תדע לאפיין את המשרה במדויק ואז  בראיון עבודה לשאול את השאלות הנכונות ולהביא ללקוחות שלה את המועמדים הקרובים.

חברת השמה מתמחה בגיוס מנהלי כספים תדע לבדוק את יכולות הניהול של המועמדים לתפקידי ניהול וכדומה.

חברת השמה לתחום הפיננסי תדע לבדוק את העבר התעסוקתי על ידי ביצוע שיחות עם מעסיקים קודמים ותדע להעביר דוח מקצועי לחברה המתייחס לכלל המאפיינים של איש הכספים (כאמור: אישיותי, מקצועי, התאמה לארגון).

תוסיפו לכך את האחריות של חברות השמה לתחום הכספים (כסף רק לאחר תקופה מוגדרת של השתלבות המועמד בחברה ואחריות על החלפת עובד שאינו מתאים) והרי לכם עסקת חבילה ששווה את ההשקעה.

אגב, עלות חברת השמה לתחום כספים היא הוצאה מוכרת, שמאפשרת לחברות לשלם פחות מס ולהישאר עם יותר זמן לעבודה היום-יומית.

 

לסיכום:  חברות יכולות לגייס בעצמן הכל!  אך אם החלטתם לקחת חברת השמה מקצועית, הנכון הוא לקחת חברת השמה במתמחה באנשי כספים כי שמה תגלו את הרווח האמתי שלכם.

 

לחצו כאן על מנת לקרוא את המאמר: דרוש/ה מנהל/ת חשבונות

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים