מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

איך לבחור עובד שיתאים לארגון

 

 

בחירת עובד מתאים לארגון אינה משימה קלה. הדבר נכון בעסק קטן כמו משרד הנותן שירותים וגם בקונצרן ענק. עובד אדמיניסטרציה יכול בהחלט לעשות את ההבדל בין כשלון והצלחה.

 

 

 

השאלה שצריך לשאול את עצמו כל ארגון בין כאשר המדובר בארגון גדול ובין באם המדובר בחברה קטנה של מספר עובדים, עד כמה השליטה על העניין הזה בידיים שלו. התשובה הנה שהשליטה היא לחלוטין בידיים של המעסיקים,  בדיוק כשם שעובד בוחר בכלים כאלו או אחרים באיזה חברה או ארגון מתאים לו לעבוד, שומה על המעסיקים בין אם המדובר בעובדים לתחום האדמיניסטרציה או שהמדובר בכל סוג אחר של עובד להגדיר את הפרופיל המבוקש מהעובד המבוקש.

 

כאשר  אנו מדברים על  'פרופיל מבוקש'  אנו מדברים על מספר סוגים של 'פרופילים'.  נקודה מעניינת למחשבה הנה העובדה שהאבולוציה כמו האבולוציה אינה פוסחת גם על תחום משאבי אנוש.  אם פעם הבחירה של העובדים התבססה על הניסיון המקצועי וההישארות של העובדים הייתה לאורך זמן הרי שהיום אותה הישארות הקרויה בשפה המקצועית 'יציבות תעסוקתית' השתנתה ופינתה את עצמה לטובת עובדים בעלי ניסיון המחפשים להתקדם כל מה שנים, בו בזמן אנו רואים כיצד שיטת הניהול השתנתה: אם פעם היה מצוי המנהל מצד אחד ואילו המנוהל היה מצדו האחר של השולחן הרי שכיום שני הצדדים יושבים באותו צד ולעתים אנו מוצאים מועסקים שמקבלים יכולת שליטה שהשפעותיהן משנות גם את פעילות המנהל , מעתה אמור כי לא רק הניסיון קובע אלא שלהחלטה באיזה עובד לבחור מתבססת יותר ויותר על אותה התאמה אישיותית לארגון ומראיין טוב יבדוק לא רק את ההתאמה המקצועית אלא ולא פחות את התאמת ה- DNA של העובד  לארגון.

 

ב Back-Office  אנו נתקלים על בסיס יומי כמעט בעובדים שמצליחים לעבור את שלבי המיון המקצועי אך אינם צולחים אאת ההתאמה האישיותית לארגון.


 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 


 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

 

 

פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

 

 

 

 

אנשים שהגיעו למאמר הזה חיפשו גם את אחת המילים:


 

 

מזכיר, מזכירה, פקיד, פקידה, פקיד קבלה, פקידת קבלה, פקיד הנהלת חשבונות, פקידת הנהלת חשבונות, דרוש פקיד,דרושה פקידת מחסן, מזכירת מנכ"ל, מזכירת מנכל, מזכירת ערב, אדמיניסטרציה, אדמניסטרציה, דרושים אדמיניסטרציה, דרושה מזכירה, דרושים עבודה מהבית, דרושים לעבודה מהבית, דרושים עובדי משרד, מזכירת רכש, מזכירת עו"ד, מזכירת עורך דין, מזכירת עורכי דין, מזכירת עורך-דין, מזכירת עורכי-דין, מזכירה עורך דין, מזכירה עורכי דין, מזכירה משפטית, ניהול אדמיניסטרטיבי, ניהול אדמניסטרטיבי, אני מחפש פקידה, אני מחפש מזכירה, אני מחפש פקידת, פקידת גביה, פקיד גביה, דרושה מנהלת חשבונות, דרוש מנהל חשבונות, דרושה הנה"ח, דרוש הנה"ח, דרושה פקידת יבוא, דרושה פקידת יצוא, דרוש פקיד יבוא, דרוש פקיד יצוא, דרושה פקידה אדמיניסטרטיבית, דרושה פקידה אדמניסטרטיבית, מנהל חשבונות, מנהל חשבונות, עובדי מנהלה, עובדי מינהלה, איש תפעול, אשת תפעול, פקיד לוגיסטיקה, פקידת לוגיסטיקה, סמנכ"ל כספים, סמנכ"לית כספים, איש כספים, אשת כספים, מנהל כספים, מנהלת כספים, רכז כוח אדם, רכזת כוח אדם, מנהל מחלקת כוח אדם, מנהלת מחלקת כוח אדם, מנהל משאבי אנוש, מנהלת משאבי אנוש, מנהל מחלקת רווחה, מנהלת מחלקת רווחה, רפרנט, רפרנטית

 

 

 

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים