מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

מדוע אנו ממליצים להיעזר בחברה מקצועיות לחיפוש איש כספים

מדוע אנו ממליצים להיעזר בחברה מקצועיות לחיפוש איש כספים

 

אף שהמאמר הזה מיועד למשרדי הנהלת חשבונות, רואי חשבון או בעלי חברות וארגונים, אנו ממליצים לכל מי שעוסק בתחום לקרוא אותו.

ההבנה וההפנמה של שיטות העבודה ולצדן היתרונות שבהכנסת גורמי אמצע דוגמת חברות השמה, יועצי כוח אדם ואחרים תסייע למועסקים כמו גם למעסיקים להיות מוכנים יותר.

 

זאת אולי הסיבה כי בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר את המשפט: ״אני מחפש מנהל או מנהלת חשבונות״, ״אני מחפש מנהל או מנהלת כספים״, ״אני מחפש חשב שכר או חשבת שכר״ וכדומה.

 

כנראה אנשים מבינים כי המשימה אינה קלה. ומדוע היא אינה קלה?  לכאורה כל מה שצריך לעשות זה לפרסם מודעת דרושים שמתחילה במילים: ״דרוש/ה מנהל/ת חשבונות סוג 1 2 או 3״ וכדומה...

אלא שבמציאות היום יומית, בעלי חברות ובעלי תפקידים עמוסים בעבודה היום יומית שלהם, בנוסף לא תמיד יש להם את הכלים לאיתור אנשי המקצוע הטובים בתחום הכספים, המודעה מביאה רק חלק מקורות החיים ולא תמיד היא מכוונת למה שהם באמת זקוקים לו.

 

לאחר פרסום מודעת דרושים לאיתור איש או אשת הכספים מגיעים קורות חיים אשר בחלקם כתובים נכון, חלקם כתובים לא טוב וכך מי שמקבל את קורות החיים אינו מדייק בבחירת המועמדים הנכונים.

 

גם הראיונות עצמם לא תמיד עולים בקנה אחד עם המטרה ולאחר סיומם ההחלטות שנלקחות אינם בהכרח ההחלטות הנכונות.

 

לחילופין, ראו מה קורה כאשר חברה מקצועית הינה חלק מתהליך הגיוס, נעבור את כל התחנות שעברנו באפשרות הראשונה (גיוס עצמאי על ידי חברות):

 

המודעות שמתפרסמות, מתפרסמות במקומות רבים ובנוסף לחברה המקצועית יש קורות חיים של מועמדים מעולים שלא ידעו על המשרה אך עשויים להתאים.

החברה ממיינת את כלל קורות החיים ויודעת לוותר על חלק מהמועמדים שכבר נפסלו בחברות אחרות בשל סיבות עקרוניות (ביניהן לא נעים לומר חוסר דיוקים, חוסר אמינות וכדומה).

מאידך החברה מאפשרת למועמדים מעולים אך כאלו שאינם יודעים לכתוב קורות חיים באופן מקצועי - ׳לשפר עמדות׳ ולערוך את קורות החיים תוך הקפדה חמורה על אמינות קורות החיים (במילים אחרות : העריכה אינה עריכה מחדש של מה שעשה אוו מועמדת אלא רק את אופן ההגשה והדיוק המקצועי).

 

החברה המקצועית בודקת את ההתאמה האמתית למשרה ואינה מבזבזת זמן לחברה, דוגמא טובה היא אנשים שאינם עומדים בתנאי סף של החברה המגייסת, מגיעים לראיון ובסופו של יום מתאכזבים שזמנם אבד על משהו שיכלו לדעת כבר בתחילה,  החברות עצמן מבזבזות זמן, כסף רב ואנרגיה בהשקעת זמן במקום הלא נכון.

 

לאחר הריאיון חברות מדלגות שוב - מחוסר זמן על בדיקת ההיסטוריה התעסוקתית של המועמדים בעוד שחברה מקצועית שמלווה את אותה חברה מגייסת עושה זאת כחלק מעבודתה המקצועית.

בדיקת ההיסטוריה המקצועית מאפשרת לאתר פערים בין מה שנאמר בראיון לבין האמת שבשטח, לחילופין היא מסייעת לאשרר את התחושה שהתקבלה בראיון.

 

שתי נקודות חשובות נוספות:

 

האחת :  חברות מקצועיות נותנות ׳אחריות למוצר׳, הן מקבלים את הכסף רק לאחר תקופת מוגדרת היטב בהסכם ההתקשרות ומחויבות להחליף את העובד בתוך אותה תקופת אחריות שתי ה ׳מחויבויות׳ הללו מאלצות (בקטע טוב) את נותנות השירות לעשות הכול על מנת שה ׳שידוך׳ יצליח.

 

הדבר השני: הימצאותה של חברה בין המעסיק למועסק מאפשרות גמישות מחשבתית של שני הצדדים היכן שיש צורך נזכיר רק שתי נקודות:  תנאי שכר ודרישות מהמועמד לתפקיד.  אשר לשכר, לעתים יש פערים קטנים ואו חוסר הסכמות אשר ללא ׳גורם מתווך׳ אחד מהצדדים מתבצר ואינו מעוניין בתפקיד ואלו בהמצאות אותו גורם מתווך ניתן להבין ברגישות את העניין ולסייע בגישור על הפער.

 

אשר לדרישות מהמועמד לעתים קיים פער אשר המתווך יכול לגשר עליו ואשר בלעדיו לא ניתן היה לעשות, למשל: מעסיק אשר התעקש על עבודה בין 08:00 ל 16:00. מבחינתו העניין היה עקרוני (ולאו דווקא מעשי) כאשר הגיעה מועמדת מעולה הוא נלחץ מהבקשה שלה לעבוד עד השעה 15:30 ולהשלים העבודה מביתה.  התערבות של גורם מקצועי עשויה להביא את שני הצדדים: המעסיק והמועסק לכדי הסכמה ועבודה מקצועית משותפת.

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים