מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

זמן שווה כסף - וידויו של איש עסקים

 

שמי ברוך,    אני מעלה על הכתב את הדברים הבאים על מנת להסביר לאחרים מה כדאי לעשות ובעיקר ממה כדאי להיזהר.   הזמן שכבר ביזבזתי לא יחזור לעולם אבל שני דברים טובים יכולים לצאת מכל הסיפור הזה:   ראשית הפעם הבאה עבורי תהיה שונה,   הדבר השני הינו ההרגשה שעזרתי לאנשי עסקים אחרים.

 

 

 

אני אספר לכם את הסיפור כולו ולאחר מכן אני אומר מה המסקנות שלי.

 

אז כמו שאמרתי בהתחלה לי קוראים ברוך ואני הבעלים של רשת מתפרות אשר נותנת שירות לחברות שמבקשות לתפור ביגוד.   באופן טבעי אני מחזיק לא מעט עובדי ייצור וכמובן אנשי אדמיניסטרציה.  העובדים שלי  -  גם עובדי הייצור וגם אנשי האדמיניסטרציה שעובדים עבורי הם שעושים את ההבדל בין הצלחה ורווחיות של עסק ובין כישלון.   אתם חייבים להבין: עסק כמו שלי נהנה מלא מעט עבודה אך מרווחיות נמוכה. המשמעות היא שכל עוד ישנה עבודה ושהדברים "מתקתקים כמו שצריך" כולם מאושרים הבעיה היא שכאר אין עבודה כמו שצריך או שיש עבודה וישנה בעיה של כוח אדם, אז כולם עסוקים ב "לכבות שריפות" כמו שאומרים ולא ביצור.

 

הפקידה שלי סימה היא הסיבה לכתבה הזו. סימה הייתה איתי במשך ה - 17 השנים האחרונות וניהלה את כל האדמיניסטרציה בארגון: גיוס כוח אדם, ניהול כוח אדם, ניהול המשכורות (כלומר את שעות העבודה וכדומה) והעברת הנתונים למקומות המתאימים. אבל מה לעשות וסימה הייתה חייבת לסיים (בעלה קיבל קידום בעבודה והם עברו להתגורר במקום מרוחק).  נשארתי איפה בלי פקידה שמנהלת לי את כלל הפעילויות אבל לא נשברתי, פרסמתי מודעות במקומות הטובים ביותר כלומר בכל העיתונים הגדולים, גם במקומונים וגם באינטרנט אבל "נדה" כלום,   קיבלתי אומנם קורות חיים אבל רובם היו של אנשים צעירים חסרי ניסיון.   עכשיו התחלתי בנוסף לחוסר הזמן המשווע והעובדה שסימה עוטזבת בעוד כמה ימים להרגיש לחץ בלתי נסבל,  הזמן עובר ובסופו של דבר גם לא יהיה מי שיחפוף את הפקידה החדשה.  

 

הזמן עבר, פקידה לא מצאתי וסימה המקסימה השאירה הוראות ברורות למחליפה העתידית שלה על גבי נייר.

 

שבועיים נוספים עברו והמערכת שלי התרגלה לימים של "בלי סימה" העבודה זרמה,  כולנו עבדנו קשה יותר והעבודה שלה התחלקה על שלושה אנשים: עלי, על אשתי שמיהרה לתת יד (למרות שבדרך כלל היא עובדת כעקרת בית במשרה מלאה) ועל נהג החלוקה שדווקא ידע איך עובדים עם המחשב.  אבל לעניין הזה היה מחיר כבד: אני הפסקתי להיפגש עם לקוחות חדשים,  אשתי לא יכלה להספיק את כל מה שהורגלה לעשות והנהג עם כל הרצון הטוב היה יעיל פחות בעבודה מול הלקוחות.

 

חבר טוב שלי הפנה אותי לחברה שעוסקת במציאת אנשי אדמיניסטרציה, הוא אמר לי: "ברוך, הזמן שלך שווה כסף" אני יודע שהמשפט הזה נאמר אלף פעמים לפני כן אבל אני חייב להודות שזו הייתה הפעה הראשונה שהפנמתי אותו כלומר הבנתי אותו ממש לעומק. 

 

החברה שנפגשה אתי לא הבטיחה הרים וגבעות אבל הבטיחה למצוא לי כמה שיותר קרוב למה שרציתי,  הם ישבו אתי בסבלנות כמעט שעה רק על מנת להבין מה אני רוצה ומה כדאי לעסק שלי. הם ניסו להבין את סגנון החברה, הספקים , הלקוחות ואמרו שלכל סוג של חברה יש את הסגנון היחודי לה (עם זה יכולתי להזדהות בקלות כיוון ותחום הביגוד באמת ייחודי ושונה משאר התחומים אבל לא אכנס לזה כאן).  לאחר מכן הם לקחו את המאפיינים של אותה גברת שחיפשתי.   כמעט ושכחתי חתמתי על מסמך שבו נאמר לי כמה זה יעלה לי (עמלה משכורת חודשית של העובדת,  סכום נמוך ביחס לנזק שכבר נגרם לי), הגדירו את תקופת האחריות (כלומר בתוך איזה פרק זמן אני יכול להתחרט ולהחליף את העובדת) וגם נתנו לי אומדן זמן סביר (עשרה ימים למספר מועמדות סופיות).

 

וכך היה,  לאחר שבוע ויום נפגשנו אצלינו: נציג מטעמם, אני ורשימה של 7 בנות שיכלו להתאים.   (קיבלתי את קורות החיים של הבנות לפני כן כך שיכולתי לראות שלפחות על-פי קורות החיים הן יכולות להתאים).

 

כבר ברגע הראשון יכולתי לראות שמשהו טוב קורה, 6 מתוך הבנות הגיעו ואפילו בזמן דבר שלא קרה בעבר.  הראיון עבר במהירות 20 דקות לכל אחת והחברה שלחה אפילו מישהו שיראיין אתי.  השאלות היו שונות מהשאלות שלי והתייחסו מעבר למה שהן כבר עשו בעבר לאופי שלהן ולשאלת מילון הדולר: "האם הן יכולות להתאים לסוג העבודה הספיציפית שלנו"?.

 

3 בנות התאימו בסופו של דבר והייתי מסתפק בכל אחת מהן, אבל לחברה שלקחתי לעזור לי זה לא הספיק: הם בדקו המלצות ממקומות העבודה הקודמים והעבירו אלי את ההמלצות. כעת נשארתי עם שתי בנות שאותן ראיינו ביחד בשנית. גם בראיון השני ההתלבטות הייתה קשה מאוד אבל מה שעזר לי להחליט היתה העובדה שזו שהתאימה יותר השתדלה הרבה יותר מהשניה ואפילו הגיע כבר עם נייר ועליו היא כתבה כיצד היא מתכוונת לסייע לי וזה בדיוק מה שרציתי: מישהי שתסייע לי.

 

היום שנתיים לאחר מכן העסק שלי לא היה מעולם במקום טוב יותר ולי נותרו מספר מסקנות ברורות:

 

 

זמן באמת שווה כסף, לפעמים הרבה כסף.

 

זה שאתם יכולים לעשות דברים מסוימים לבדכם זה לא אומר שזה הדבר שהכי נכון לעשות.

 

אנשי מקצוע מביאים איתם ניסיון שלכם אולי יהיה לאחר כמה ניסיונות שיעלו בזמן, כסף ואנרגיה רבה.

 

כוח אדם איכותי עושה את ההבדל לפעמים ב 180 מעלות ואסור להתפשר.

 

זהו,  אני מקווה שמשהו ממה שאמרתי נכנס אליכם לאוזניים ושהבנתם מה כדאי ובעיקר מה לא כדאי לעשות .

 

 

קראו על טיפים למציאת אנשי אדמיניסטרציה מעולים

 

קראו את המאמר "אני מחפש פקידה מעולה מה עלי לעשות"

 

 

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

 

 

 

פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

 

 

 

 

אנשים שהגיעו למאמר הזה חיפשו גם את אחת המילים:

 

 

מזכיר, מזכירה, פקיד, פקידה, פקיד קבלה, פקידת קבלה, פקיד הנהלת חשבונות, פקידת הנהלת חשבונות, דרוש פקיד,דרושה פקידת מחסן, מזכירת מנכ"ל, מזכירת מנכל, מזכירת ערב, אדמיניסטרציה, אדמניסטרציה, דרושים אדמיניסטרציה, דרושה מזכירה, דרושים עבודה מהבית, דרושים לעבודה מהבית, דרושים עובדי משרד, מזכירת רכש, מזכירת עו"ד, מזכירת עורך דין, מזכירת עורכי דין, מזכירת עורך-דין, מזכירת עורכי-דין, מזכירה עורך דין, מזכירה עורכי דין, מזכירה משפטית, ניהול אדמיניסטרטיבי, ניהול אדמניסטרטיבי, אני מחפש פקידה, אני מחפש מזכירה, אני מחפש פקידת, פקידת גביה, פקיד גביה, דרושה מנהלת חשבונות, דרוש מנהל חשבונות, דרושה הנה"ח, דרוש הנה"ח, דרושה פקידת יבוא, דרושה פקידת יצוא, דרוש פקיד יבוא, דרוש פקיד יצוא, דרושה פקידה אדמיניסטרטיבית, דרושה פקידה אדמניסטרטיבית, מנהל חשבונות, מנהל חשבונות, עובדי מנהלה, עובדי מינהלה, איש תפעול, אשת תפעול, פקיד לוגיסטיקה, פקידת לוגיסטיקה, סמנכ"ל כספים, סמנכ"לית כספים, איש כספים, אשת כספים, מנהל כספים, מנהלת כספים, רכז כוח אדם, רכזת כוח אדם, מנהל מחלקת כוח אדם, מנהלת מחלקת כוח אדם, מנהל משאבי אנוש, מנהלת משאבי אנוש, מנהל מחלקת רווחה, מנהלת מחלקת רווחה, רפרנט, רפרנטית

 

 

 

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים