מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

אני מחפש מזכירה איכותית

פעמים  רבות אנחנו בחברת Finantech נתקלים בשאלה: "אני מחפש עובד איכותי" איך ניתן למצוא עובד שיהיה גם מקצועי אבל גם איכותי,  השאלה או הבקשה הזו נאמרת ברצינות ומייד אחריה הלקוח מתנצל על הוספת המילה "איכותי", אנחנו טורחים לתקן אותו ומסבירים לו כי הבקשה שלו לגיטימית והמילה "איכותי" היא בפירוש במקום. כאשר לקוח מפרסם מודעה ובה הוא מבקש עובד

לתחום הכספים (ושוב, הדבר נכון לכל עובד) הוא עשוי לקבל עשרות ולעתים מאות קורות חיים. מיון ראשוני עשוי לצמצם את הרשימה לכמה עשרות עד לכמות בודדת של מועמדים סופיים, אבל עדיין מעבר לחלק המקצועי שקיים בכל קורות חיים יש צורך לחלק את הרשימה לרמות איכות אישית של המועמד.  הדבר ממשיך כמובן לאחר מכן כאשר מתקיימת פגישה ראשונה לצורך ראיון עם המועמדים.

חשוב לציין כי ניתן להזמין גם מועמדים שהוגדרו על ידיכם כ "פחות איכותיים לכאורה" אך מולם יש לבדוק את מה שפחות טוב בעיניכם.

הערה נוספת: למען ההגינות "איכות" כמו "יופי" הם הרבה פעמים בעיני המתבונן ועל-כן מה שמפריע למעסיק אחד לא בהכרח מפריע לאחר.

הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לבדוק את איכות המועמדים:

בשלב קריאת קורות החיים:

יציבות תעסוקתית  - החלפת מקום עבודה כל כמה חודשים או כל שנה מראה באיזה שהוא אופן על חוסר יציבות אישיותית או חוסר החלטיות.

רציפות תעסוקתית - חורים לא הגיוניים בין מקומות עבודה למשל: היעדר שנה שלמה בין מקום אחד לשני מצביע על משהו שאותו במידת הצורך יש לבדוק מול המועמד.

חוסר אחידות במקומות עבודה - מועמד אשר מקומות העבודה שלו שונים בהגדרתם זה מזה בצורה בולטת. למשל: מועמד שעבד כנהג אוטובוס, לאחר מכן כאיש תחזוקה של משתלה ולאחר מכן כמוכר בחנות.

טעויות כתיב - טעויות כתיב מעטות הינן לגיטימיות. טעויות רבות מידי מראות על איכות הביטוי של אדם (שאינה באה לידי ביטוי הרבה פעמים בעל-פה) שאותו אם ברצונכם יש לבדוק.

בשלב הפגישה:

הופעה מרושלת - אין סליחה על הופעה שאינה מכבדת ומכובדת והכוונה אינה לסוג הבגד אלא להקפדה על אסטטיות מינימלית.

חוסר נימוס בסיסי - מועמד שמשאיר את הנייד שלו פועל ועל צליל שיחה נכנסת פעיל - זה מתקבל על הדעת,  מועמד שעונה/שממשיך שיחה אשר אין לו סיבה מספיק טובה (בעיות בבית, בעיות בריאות וכדומה) זה בלתי נסבל ומצביע על תפיסת "אני ואפסי עוד" או במילים אחרות "רק אני חשוב"

חוסר יכולת לקבל מרות של מראיין - מועמד שנוטל לעצמו את החירות להוביל בכוח ובאונס את הראיון ואינו מוכן לקבל את העובדה שהמראיין הוא אשר מוביל את השיחה אומר במילים אחרות: "איני מקבל מרות ואיני מכבד סמכויות אחרות".

התנהגות לא מובנת בעת ראיון - ראיון אינו דבר קל עבור הרבה מאוד מהמרואיינים, יחד עם זאת ישנה ציפייה להתנהלות מסוימת מצדו של מועמד בעת ראיון. מועמד אשר אינו מתקשר בעת ראיון בצורה הגיונית: עונה בתוקפנות לא מובנת על שאלות לגיטימיות. לדוגמא: המרואיין שואל את המועמד: "אני רואה שהחלפת כמעט כל שנה מקום עבודה" והמרואיין עונה בתוקפנות : "אז מה זה אומר ? , אני אשם שהמקומות פשטו את הרגל "? וכדומה.

 

פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים