מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

מרואיינים טובים ומרואיינים גרועים


מראיינים רבים כולל המראיינים הטובים ביותר נוהגים 'לקחת צד' כלומר - להחליט האם המרואיין שזה עתה קם מהכיסא 'ממשיך הלאה בתהליך'   או 'מפסיק להיות רלוונטי' על פי מדדים מטעים שאנו קרואים להם גורמים מפריעים בעת ראיון.

 

 

 

התחושה הראשונית של מראיינים אלו בדרך כלל היא שהמועמד 'איכותי' ומתאים למשרה המוצעת או לחילופין 'אינו איכותי'  ומתאים למשרה המוצעת ועושים זאת על פי איכות הראיון או במילים אחרות: היה והמועמד הצליח להיות טוב בראיון קרי: לענות במהירות, בבהירות ולעניין לשאלות שנשאל עליהן - 'עבר' ,   היה וגמגם, האריך בתשובותיו או  'לא היה סגור על עצמו'    - 'נכשל'.

 

מטרת המאמר הזה להראות כי הדבר הזה אינו נכון כלל וכלל והוא בבחינת 'יצא שכרו בהפסדו'.

 

גילינו כי הדבר אינו נכון כלל וכלל וכי יש לחדש בעניין הזה ולהציג גישה שונה אשר לעתים היא הפוכה לגמרי מהאמור בראשית הדברים.

 

נוהג הוא לחשוב בצורה ברורה כי מטרת הראיון לסנן את המועמדים אשר אינם מתאימים ולנסות ולהישאר עם מי שמתאים. לצורך העניין יודע כל מראיין מתחיל כי הראיון מובנה בחלקו ובעל שאלות פתוחות אשר הולכות ונבנות עם הראיון עצמו וקצב התקדמותו.

 

אך מה קורה אם מרואיין אינו יודע להתראיין, נניח כי המדובר באדם רגוע אך משימתי אשר אינו יודע לענות במהירות ובחדות לשון על שאלות המראיין אך בפועל כלומר כעובד נחשב למוצלח ממש? אנו נגלה כי מקרים אלו אשר אינם מועטים קובעים בעת הראיון כי המועמד לא יצלח בתפקידו אף שהראיון לא הצליח לזרום או שתשובותיו כאמור לא היו חדות ומהירות דיים בעיניו של המראיין.

 

לחלופין אנו נתקלים לא אחת במרואיינים שהינם עילוי של ממש כמרואיינים או במילים אחרות 'יודעים להתראיין'   תשובותיהם מהירות, חדות, הם מקסימים את המראיין בעוצמתם ביכולת ליצור קשר עין וקשר רגשי והתוצאה היא כי המראיין וכאמור לעתים אף המיומן ביותר - מחליטים להעביר מרואיין זה אף כי ניסיונו המקצועי נופל רבות משמעותית מאותו מרואיין שלא היטיב להתראיין.

 

במילים אחרות: רבות קורה כי תהליך הסינון אשר מטרתו לנפות את הפחות טובים ולהשאיר את הטובים ביותר הוא בבחינת 'בא לברך ונמצא מקלל' היינו שדווקא האיכות אינה עוברת הלאה.

 

האם אפשר לעשות משהו במטרה להימנע מכך?  התשובה היא באופן חד משמעי כן!

 

על המראיין לזכור כי המרואיין נמצא בסוג של מבחן. אני מכיר המון אנשים מוכשרים אשר מחד - אינם עוברים מבחנים טוב, ומאידך - נחשבים לידענים גדולים.  הדבר נכון גם בעת ראיון : אנשים רבים אינם עוברים ראיון טוב אך נחשבים לעובדים מעולים, בעלי מוטיבציה גבוהה, בעלי הספק מעולה ובעלי יחסי עבודה מעולים.

 

לעומתם אני מכיר המון אנשים אשר יודעים לעבור ראיון מצוין אך קורות החיים שלהם בינוניים או אפילו נמוכים אך הינם בעלי יכולת מכירה עצמית מעולה לאותן 30 דקות ראיון.

 

הנה אם כן הדברים אשר יש לשים אליהם לב בעת ראיון במטרה להימנע מהתופעה הזהו:

 

1. קורות חיים לא משקרים, - מרואיין בעל יציבות תעסוקתי גבוהה, אחידות בסוג עבודות בעבר אשר מגיע לעבודה דומה אינו יכול להיפסל רק על פי ראיון לא מזהיר - יש להסביר למרואיין מהסוג הזה שהראיון הינו כלי נוסף ולא עיקרי ולהגיע עימו לשיחה פחות מכירתית ויותר תכליתית.

 

2. פתיחות מול מרואיין - אני נוהג לשאול המון מרואיינים שאינם מצליחים לעבור את הראיון בשלום האם הם חשים שכמרואיינים הצליחו או לא הצליחו להעביר את כל מה שהיו רוצים לספר על עצמם בראיון.

 

3.שינוי סוג הראיון - כשאר רואים שהמרואיין מתפתל בכיסא, אינו מצליח לענות על כל השאלות באופן מספק, אין צורך להקשות ולהתמיד באותו קו. במקום כך הנכון הוא לשנות סגנון למשל: במקום לשאול שאלות תפיסה ועמדה אפר לדבר על ניסיון העבר של המרואיין, לבקש ממנו סיפור הצלחה או הישג מאחד ממקומות העבודה הקודמים.

 

4. יצירתיות - כשאני מרגיש כי הגעתי למבוי סתום עם מרואיין שקשה לי עימו אני נוהג לתת לו את השרביט ולשאול אותו שאלות שמעבירות אליו את הכוח. כך למשל אני נוהג לשאול מרואיינים לא אחת: "מה עוד היית אתה רוצה שנדע עליך" , "מה לדעתך היה נכון שנשאל אותך ולא שאלנו אותך"

 

5. לדעת להרגיע - אין ספק כי אחד מתפקידיו של המראיין הוא לדעת להרגיע את הצד השני. רבים מהמראיינים מסתבר שכחו לדעת מה זה להתראיין והעצה הזו נכונה לי ולכל שאר המרואיינים. נסו אם-כן להוריד את נעליכם לפני שאתם נועלים את נעליו של המרואיין ולהיכנס לראש שלו.

 

6. נהגו ברגישות הגינות - הרבה מראיינים אינם נוהגים ברגישות ובהגינות ומרשים לעצמם דברים שלא היו מאחלים לעצמם:   הזמנת אנשים נוספים לראיון ללא עדכון המרואיין עצמו, כך למשל נכחתי פעם בראיון שבוצע על ידינו ועל ידי הלקוח , מולנו ישב מרואיין נרגש ואם לא די בכך הלקוח הזמין לראיון עוד שני מנהלים וכך מצא עצמו המרואיין 'נחקר' על ידי 4 אנשים.

 

אני נזכר במקרה ובו נתקלנו במרואיין שידע 'לעבור ראיון' מצויין, אף שקורות החיים שלו היו בינוניים וההמלצות שקיבלנו ממעסיקים קודמים היו בינוניות המעסיק הנוכחי ממש רצה אותו כיוון והוא ידע להקסים ועבר את הראיונות בצורה מדהימה. אנו המלצנו שלא לקחת אותו ולהעדיף את המועמד שלא היה מבריק בראיון אך העבר וההמלצות היו מעולות.  סופו של הסיפור היה כי העובד הבינוני שהתקבל לא די שלא סיפק את הסחורה, אלא שהתגלה כטיפוס מניפולטיבי ובעל יחסי אנוש גרועים עם הסובבים אותו. לעומת מרואיין זה אני מכיר גם לא מעט מרואיינם של הצליחו בראיון בצורה מבריקה אך התקבל והתגלו ככובים של ממש.

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי, אני מחפש עבודה, אני מחפשת עבודה

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים