מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

גורמים מפריעים בעת ראיון

ראיון הוא מפגש בין לפחות שני אנשים: מראויין ומראיין שמטרתו: בדיקת אפשרות להעסיק את המרואיין בתפקיד כזה או אחר.

 

רבים מהמראיינים אינם שמים לב כי עבור המראיין רבות סביבת הראיון ידועה, ברורה ונוחה ואילו עבור המרואיין לעתים הדבר הפוך:

סביבה זרה, תחושת מבחן ואף יותר מכך.

 

על סביבת הראיון להיות נקיה מרעשי ראיון - אותם רעשים שהופכים את הראיון ללא הוגן ולכזה אשר אינו מסוגל לנבא את ההצלחה של אותו מרואיין לתפקיד המוצע.

 

לנוחיותכם אנו מעלים על הכתב את תפיסתנו לעניין.

 

רעשי הראיון יכולים לנבוע ממספר גורמים:

 

רעשים הקשורים במראיין.

רעשים הקשורים במרואיין.

רעשים הקשורים בסביבת הראיון.

 

רעשים הקשורים במראיין:

מראיין שאינו לגמרי קשוב (שיחות טלפון רבות, קבלה או שליחת SMS תוך כדי ראיון)

מראיין שאינו מכבד את הראיון עצמו: ממשיך לטפל בעניינים שוטפים של המשרד לרבות פתרון בעיות, יציאה וחזרה לחדר בו מתקיים הראיון ועוד.

מראיין שאינו מוכן כראוי לראיון: קורות חיים לא זמינים בעת הראיון, מראיין טרוד ומבולבל בעת הראיון וכדומה.

מראיין לא מקצועי: ראיון קופצני, לא אחיד ולא זורם ונטול שליטה מצד המראיין.

 

רעשים הקשורים במרואיין:

מרואיין לא מרוכז.

עודף רגשנות של מרואיין: המרואין מבולבל, מתרגש בקלות ונלחץ בקלות ואינו מצליח לצאת מהמצב בעצמו.

מרואיין לא מוכן לראיון: המרואיין אינו יודע לענות תשובות רציניות ומוחלטות על שאלות בסיסיות כמו: "אז כמה שנים בדיוק ניהלת את המחלקה" ?, "מה היו היעדים החודשיים, שבועיים וכו'"?

מרואיין בעל נראות גרועה ברמה האסטטית וברמת יכולת הביטוי: המרואיין מתבטא באופן לא ברור או שלבוש באופן שאינו מייצג אותו כראוי.

 

רעשים הקשורים בסביבת הראיון:

רעשי רקע מוגזמים: שיפוצים, בנייה שקורת ברקע ומייצרת רעש מוגזם על רקע הראיון.

סביבת משרד לא ראויה: הראיון מתקיים במקום המוני מידי: בית קפה שאינו מאפשר לשני הצדדים לשמוע זה את זה או לחילופין פינה במשרד אשר אינה מאפשרת ניהול תקין ואינטימי של הראיון.

סביבה קרה מידי או חמה ולא ממוזגת אשר מקצרת משמעותית את סבלנות המראיין ואו המרואיין.

 

אז מה ניתן לעשות על מנת לשפר את העניינים?

 

התשובה לא מפתיעה, האחריות על רוב רובם של של גורמי ההפרעה  הנה על המראיין.

 

רעשי הראיון הקשורים במראיין עצמו: מובן כי במקרה זה ללא ספק האחריות הינה על המראיין.  אשר לחלק גדול מהרעשים הקשורים במרואיין גם פה על המראיין המקצועי לדעת ולשלוט במצב: רגשנות של מרואיין הינה דוגמא נהדרת: על המראיין החכם לדעת להרגיע את המרואיין הנרגש ולהכניסו לתחושת רוגע ויציבות רגשית. אשר למרואיין אשר אינו מרוכז או שאינו עונה עניין - שוב, על המראיין המקצועי 'לקחת שליטה' ולכוון את המרואיין ומפה והילך אם גם לאחר שהמראיין נוהג כן המרואיין עדיין בשלו הרי שהמראיין יכול להיות סמוך ובטוח שעשה הכול על מנת להציל את הראיון. אשר לרעשי ראיון הקשורים בסביבת הראיון כאן הרי אין ספק - הדבר בשליטתו ובאחריות המראיין לדעת כיצד לייצר סביבת ראיון איכותית ומתאימה.

 

רעשי הראיון הקשורים במרואיין: גם המרואיין הנרגש ביותר ישמח לקבל הצעה לכוס מים ומילה טובה בסגנון אישי שנועד להרגיע אותו, בסופו של דבר -  במידה והמרואיין היה במיטבו שני הצדדים  יצאו נשכרים גם המראיין וגם המרואיין.    גם בעת הראיון עצמו המראיין יכול בקלות רבה לעודד את המרואיין ולהרגיע אותו, גם כאשר המרואיין נלחץ, מתרגש, מגמגם ואינו ברור - ניתן להזכיר לו כי המדובר על ראיון שבו אין ממה להילחץ ולהוציא את הטוב מהמרואיין.  כאשר המרואיין אינו יודע לענות על שאלה כזו או אחרת האחריות הנה על כתפיו אך ניתן לסייע ולעודד אותו להיזכר ולנסח את עצמו שוב ושוב עד לקבלת תשובה תוך כדי דגש בשנית על כך שאי ידיעת המידע הבסיסי הנה  כאמור הבעיה של המרואיין. לעניין נראות המרואיין אין חולק על כך שהדבר חשוב ופה יש לתת את הדעת לשני מצבים:  מראה אסטטי ומראה נכון.  מרואיין אשר אינו אסטטי מהווה רף תחתון שרובינו אינו מוכן לקבל ובצדק, כולנו רוצים לפגוש באדם שמריח טוב, שמקפיד על בגדים נקיים וכדומה ופה אפשר להבין את הרתיעה של המראיין ואת העדפתו 'להוריד נקודות' למראיין - טוב ככל שיהיה. .   אשר לעניין המראה ה 'נכון' - העדפת המרואיין ללבוש ג'ינס, חולצת טריקו מוקפדת וכדומה - זו אינה בעיה לא של המראיין וגם לא של המרואיין.  כאשר המדובר על תפקידים בכירים, ניהוליים וכדומה זה בסדר לשאול את המרואיין אם הוא מבין כי המשרה הנה משרה בכירה/ניהולית וגם כאן ישנה הסתייגות קלה כיוון ואנו מצפים שתהיה הלימה בין האופן שבו המרואיין הגיע לתפקיד שלשמו הגיע.  מעבר להסתייגות זו זה בסדר לאפשר למרואיין להחזיר תשובה המתייחסת לכך שיש הופעה מתבקשת לעבודה אליה הוא מיועד.


רעשי הראיון הקשורים לסביבת הראיון : על המראיין לדאוג כי סביבת הראיון תהיה נקייה מרעשי רקע מוגזמים: שיפוצים, וכדומה.  על  המראיין לדאוג לסביבת ראיון ראוי: משרד ובו חדר שהוקצה במיוחד לטובת העניין ובו כיסא נוח גם למראיין וגם למרואיין, קנקן מים וכוסות מים, קירור בקיץ וחימום בחורף.  כאשר אין אפשרות לראיין במשרד (בעיה טכנית, בעיית מרחק, בעיית דיסקרטיות של המשרה המוצעת וכדומה) ניתן לראיין בבית-קפה ובלבד שזה ראוי ומאפשר ראיון שקט ואינטימי.

 

 

לחצו כאן על מנת לקרוא את המאמר מרואיינים טובים ומרואיינים גרועים


 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי, אני מחפש עבודה, אני מחפשת עבודה

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים