מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

איך לתכנן את יום הראיונות

המאמר הזה ידון בשאלה: כיצד לתכנן את יום הראיונות על מנת שהוא יהיה אפקטיבי?

ראשית נקדים ונאמר כי מטרת יום הראיונות לאפשר לשני הצדדים: המראיין מצד אחד והמרואיין מצד שני להגיע לתוצאות טובות. מסתבר כי המון מעסיקים אינם לוקחים את יום הראיונות בצורה רצינית, בין אם המדובר בגיוס פקידה או בגיוס מנהל או מנהלת חשבונות, בין אם המדובר על איתור מנהל או מנהלת רכש או אם המדובר במנהלת שירות לקוחות.

 

הסיבות לכך אינן חשובות אך נציין כמה מהן:

חוסר ניסיון

חוסר ידע לתחום

היעדר זמן

היעדר כוח אדם מתאים

חוסר הכנה מוקדמת של הצד של המראיין

חוסר הכנה מוקדמת של הצד שמתראיין

הפתרון לעניין תכנון יום ראיונות אפקטיבי מתייחס בדיוק לגורמים הללו:


חוסר ניסיון

היעזרו בניסיונם של אחרים, אם יש לכם מישהו בארגון שיודע לראיין, שעשה זאת בעבר, בין אם הוא ראיין אנשי אדמיניסטרציה או בין אם הוא ראיין לכל תפקיד אחר, זה יהיה מעשה חכם אם תראו כיצד הוא מראיין, בתחילה תוכלו להקשיב ובהדרגה תוכלו להשתלב עד למצב שבו תראיינו באופן עצמאי. לחילופין תוכלו ליהעזר בחברה חיצונית או במראיין חיצוני ושוב - תוכלו ללמוד כיצד עושים את הדבר ולראיין בהמשך ללא עזרה חיצונית

חוסר ידע לתחום

ייתכן ואתם יודעים לראיין אך אתם לא מבינים בתחום. דוגמא: אתם מנהלים עסק להתקנות מתח נמוך ובנושא הזה אתם מבינים מצויין, אך אתם לא מבינים בכל מה שקשור לגיוס מנהל או מנהלת חשבונות. זה לא יהיה מעשה חכם אם אתם תראיינו בעצמיכם ותשאלו את השאלות הלא נכונות. מצד שני הלא אתם מחפשים איש מקצוע בתחום ועל-כן תוכלו ליהעזר באדם שכן הגיע מהתחום. כך לדוגמא אתם תוכלו לראיין את המועמדים ברמת האישיות שלהם וכן לעניין התאמתם לארגון שלכם אך את הראיונות המקצועים יוכל לעשות רואה החשבון שלכם (כל דבר אפשר לקנות בכסף או ברצון טוב של הצד השני).

היעדר זמן

אין מצב שבו אדם שמחפש גורם לארגון שלו יאמר: "עכשיו אין לי זמן" ועל-כן הפתרון הינו למצוא זמן ולתת את הזמן הזה ביד נדיבה ולא מתוך דוחק. זכרו כי תהליך הראינות עשוי להימשך לעתים מספר שעות, יתר על-כן ייתכן ותצטרכו לראיין מועמדים סופיים בראיון שני ואפילו שלישי.   אם בכל-זאת הזמן לא בנמצא דאגו כי יהיה מישהו אחר מהארגון שלכם שיראיין ללא מגבלת זמן.

היעדר כוח אדם מתאים

עשו זאת בעצמכם תוך התייחסות לכל מה שנאמר לעייל. עשו את המאמץ הזה כיוון והמדובר על  'ביצה ותרנגולת' שהרי אם לא תמצאו את הזמן לראיין מישהו לארגון שלכם בסופו של דבר תישארו באמת ללא כוח אדם והמהלך הזה לעולם לא יבוא על פתרונו.

חוסר הכנה מוקדמת של הצד של המראיין

התשובה בגוף הבעיה. למדו את שיש ללמוד על מנת לראיין כשאתם מוכנים. בדרך זו לא תאלצו לאלתר. מרואיינים טובים ואיכותיים יודעים מתי תשובתכם הינה 'תשובה בטוחה' ומתי היא בבחינת 'אילתור'.

חוסר הכנה מוקדמת של הצד שמתראיין

אף שהציפיה להיותו הצד המרואיין מוכן הינה באחריות המרואיין עצמו לא מעט בעניין הזה נמצא בצד שלכם ואתם הרי רוצים למצוא מישהו מתאים. אנו רואים הרבה פעמים כיצד המרואיין שמתאים בצורה הטובה ביותר לארגון נכשל בשל היותו מרואיין לא טוב  מבחינת האופן שבו הוא מתראיין: לחץ, חוסר ריכוז וכדומה. על-כן בידכם הכוח לתת למרואיינים את הביטחון והרוגע בראיונות עבודה. ה 'הכנה' הזו יכולה להתחיל כבר בטלפון: יש לתת את הפרטים שיסיעו למרואיינים להגיע מוכנים: הגדרת תפקיד מדויקת, מתן כתובת אתר האינטרנט של החברה שאליה מגיע המרואיין להתראיין ועוד.

 

קראו  על 'מרואיינים טובים ומרואיינים רעים'

 

קראו על 'גורמים מפריעים בעת ראיון'

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

 

פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

 

 

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי, אני מחפש עבודה, אני מחפשת עבודה

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים