מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

איך לתכנן את יום הראיונות

המאמר הזה ידון בשאלה: כיצד לתכנן את יום הראיונות על מנת שהוא יהיה אפקטיבי?

ראשית נקדים ונאמר כי מטרת יום הראיונות לאפשר לשני הצדדים: המראיין מצד אחד והמרואיין מצד שני להגיע לתוצאות טובות. מסתבר כי המון מעסיקים אינם לוקחים את יום הראיונות בצורה רצינית, בין אם המדובר בגיוס פקידה או בגיוס מנהל או מנהלת חשבונות, בין אם המדובר על איתור מנהל או מנהלת רכש או אם המדובר במנהלת שירות לקוחות.

 

הסיבות לכך אינן חשובות אך נציין כמה מהן:

חוסר ניסיון

חוסר ידע לתחום

היעדר זמן

היעדר כוח אדם מתאים

חוסר הכנה מוקדמת של הצד של המראיין

חוסר הכנה מוקדמת של הצד שמתראיין

הפתרון לעניין תכנון יום ראיונות אפקטיבי מתייחס בדיוק לגורמים הללו:


חוסר ניסיון

היעזרו בניסיונם של אחרים, אם יש לכם מישהו בארגון שיודע לראיין, שעשה זאת בעבר, בין אם הוא ראיין אנשי אדמיניסטרציה או בין אם הוא ראיין לכל תפקיד אחר, זה יהיה מעשה חכם אם תראו כיצד הוא מראיין, בתחילה תוכלו להקשיב ובהדרגה תוכלו להשתלב עד למצב שבו תראיינו באופן עצמאי. לחילופין תוכלו ליהעזר בחברה חיצונית או במראיין חיצוני ושוב - תוכלו ללמוד כיצד עושים את הדבר ולראיין בהמשך ללא עזרה חיצונית

חוסר ידע לתחום

ייתכן ואתם יודעים לראיין אך אתם לא מבינים בתחום. דוגמא: אתם מנהלים עסק להתקנות מתח נמוך ובנושא הזה אתם מבינים מצויין, אך אתם לא מבינים בכל מה שקשור לגיוס מנהל או מנהלת חשבונות. זה לא יהיה מעשה חכם אם אתם תראיינו בעצמיכם ותשאלו את השאלות הלא נכונות. מצד שני הלא אתם מחפשים איש מקצוע בתחום ועל-כן תוכלו ליהעזר באדם שכן הגיע מהתחום. כך לדוגמא אתם תוכלו לראיין את המועמדים ברמת האישיות שלהם וכן לעניין התאמתם לארגון שלכם אך את הראיונות המקצועים יוכל לעשות רואה החשבון שלכם (כל דבר אפשר לקנות בכסף או ברצון טוב של הצד השני).

היעדר זמן

אין מצב שבו אדם שמחפש גורם לארגון שלו יאמר: "עכשיו אין לי זמן" ועל-כן הפתרון הינו למצוא זמן ולתת את הזמן הזה ביד נדיבה ולא מתוך דוחק. זכרו כי תהליך הראינות עשוי להימשך לעתים מספר שעות, יתר על-כן ייתכן ותצטרכו לראיין מועמדים סופיים בראיון שני ואפילו שלישי.   אם בכל-זאת הזמן לא בנמצא דאגו כי יהיה מישהו אחר מהארגון שלכם שיראיין ללא מגבלת זמן.

היעדר כוח אדם מתאים

עשו זאת בעצמכם תוך התייחסות לכל מה שנאמר לעייל. עשו את המאמץ הזה כיוון והמדובר על  'ביצה ותרנגולת' שהרי אם לא תמצאו את הזמן לראיין מישהו לארגון שלכם בסופו של דבר תישארו באמת ללא כוח אדם והמהלך הזה לעולם לא יבוא על פתרונו.

חוסר הכנה מוקדמת של הצד של המראיין

התשובה בגוף הבעיה. למדו את שיש ללמוד על מנת לראיין כשאתם מוכנים. בדרך זו לא תאלצו לאלתר. מרואיינים טובים ואיכותיים יודעים מתי תשובתכם הינה 'תשובה בטוחה' ומתי היא בבחינת 'אילתור'.

חוסר הכנה מוקדמת של הצד שמתראיין

אף שהציפיה להיותו הצד המרואיין מוכן הינה באחריות המרואיין עצמו לא מעט בעניין הזה נמצא בצד שלכם ואתם הרי רוצים למצוא מישהו מתאים. אנו רואים הרבה פעמים כיצד המרואיין שמתאים בצורה הטובה ביותר לארגון נכשל בשל היותו מרואיין לא טוב  מבחינת האופן שבו הוא מתראיין: לחץ, חוסר ריכוז וכדומה. על-כן בידכם הכוח לתת למרואיינים את הביטחון והרוגע בראיונות עבודה. ה 'הכנה' הזו יכולה להתחיל כבר בטלפון: יש לתת את הפרטים שיסיעו למרואיינים להגיע מוכנים: הגדרת תפקיד מדויקת, מתן כתובת אתר האינטרנט של החברה שאליה מגיע המרואיין להתראיין ועוד.

קראו  על 'מרואיינים טובים ומרואיינים רעים'

קראו על 'גורמים מפריעים בעת ראיון'

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים

 

 

לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה

 

 

 

פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

 

 

אנשים שהגיעו למאמר הזה חיפשו גם אחת המילים הבאות:

סמנ"ל  סמנכ"לית כספים, סמנכל, סמנכלית, ראש אגף, ראש חטיבה, ראש חטיבת, מנהל אגף, מנהלת אגף, חשב, חשבת, חשב שכר, חשבת שכר, רואה חשבון, רואת חשבון, מתמחים לרו"ח, מתמחים למשרד רואי חשבון, מתמחים לראית חשבון, מתמחים לראיית חשבון,  כלכלן כלכלנית באגף כספים, גזבר, גזברים, גזברית, גזבריות, גובה, גובים, גובות, מנהלי גבייה, מנהל גביה, מנהלת גביה, מנהל גבייה, מנהלת גבייה, מנהל השקעות מנהלת השקעות, בית השקעות, מנהל תיקים, מנהלת תיקים, ביקורת פנים, מבקר פנים, מבקרת פנים, רכש, מנהל רכש, מנהלת רכש בנקאות בנקאי בנקאית בנקאים בנקאיות  טלר טלרית  ניהול סיכונים  מנהל סיכונים מנהלת סיכונים יועצי מס יועץ מס יועצת מס  יועץ פנסיוני יועצת פנסיונית  יועץ השקעות יועצת השקעות יועץ פיננסי  יועצת פיננסית יועץ משכנתאות יועצת משכנתאות ,  הנה"ח,  הנהלת חשבונות, מנה"ח: מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות,מנהל חשבונות ראשי, מנהלת חשבונות ראשית,  מנה"ח ראשי, מנה"ח ראשית,  מנה"ח כללי, מנה"ח כללית,  מנה"ח סוג 1  2 3, משרד רו"ח, משרד רואי חשבון, משרד ראיית חשבון, משרד ראיית חשבונות, משרד ראית חשבון, משרד ראית חשבונות, סוג 3 עד מאזן מנה"ח ספקים, הנהלת חשבון ספקים, הנהלת חשבונות ספקים מנה"ח לקוחות מנה"ח ייבוא ייצוא  יבוא יצוא מנהלת חשבונות לאחר לימודים, דרוש, דרושה, דרושים, דרושות, אני מחפש, אני מחפשת, אנו מחפשים, כח אדם לתחום הכספים, כח אדם לתחום הפיננסי, כח אדם לתחום הפיננסים, כח אדם לתחום הכלכלה, כח אדם לתחום החשבונות, כח אדם לתחום החשבונאות, כח אדם לתחום ראית חשבון, כח אדם לתחום ראיית חשבון, כח אדם לתחום הפנסיה, כח אדם לתחום הפנסייה, כח אדם לתחום הפנסיוני, כח אדם לתחום הפנסיוני. כוח אדם לתחום הכספים, כוח אדם לתחום הפיננסי, כוח אדם לתחום הפיננסים, כוח אדם לתחום הכלכלה, כוח אדם לתחום החשבונות, כוח אדם לתחום החשבונאות, כוח אדם לתחום ראית חשבון, כוח אדם לתחום ראיית חשבון, כוח אדם לתחום הפנסיה, כוח אדם לתחום הפנסייה, כוח אדם לתחום הפנסיוני, כוח אדם לתחום הפנסיוני

 

 

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים