מחפשים אנשי כספים מקצועיים? התחילו כאן

מדוע כדאי להעסיק אמהות לילדים

המאמר הזה ידון בשאלה: "מדוע כדאי להעסיק אמהות לילדים" ?

הערה חשובה, בכל מקום בו נתייחס במאמר ל׳אימהות לילדים׳ תוכלו להחליף את המילים ב ׳אבות לילדים׳ .

 

השאלה הזו רלוונטית לכל מעסיק המחפש עובדים בכלל ואנשי כספים מעולים בפרט.


מקצועות כמו: מנהל/ת חשבונות, מנהל/ת גביה, כלכלן/ית, סמנכ״ל כספים ותפקידים נוספים לתחום הכספים בארגון אחרים הופכים להיות יותר ויותר מקצועות המשפיעים על הצלחת הארגון בשוק תחרותי.

 

זוהי הסיבה מדוע כדאי לקחת  רק !!! עובדים מעולים לתחום הכספים.


אנשי כספים בעלי ניסיון הם מצרך נדיר שכן ניתן למצוא הרבה עובדים לתחום הכספים בארגון אך רק ניסיון מעשי מקנה  את היתרון היחסי לעובד שהוא באמת נכס לארגון.

 

לצורך העניין נשווה בין שני עובדי מחלקות כספים בארגון , נאמר והמדובר במנהל/ת חשבונות יחידה לארגון בינוני אשר מנהל/ת חשבונות וותיק/ה יצאה לגימלאות.

 

ניתן לקחת מישהו בעל ניסיון של שנה-שנתיים אשר כבר התנסה בסוגיות כאלו או אחרות.  ניתן לקחת מישהו בעל ניסיון של כ 4-5 שנים ויותר,  דבר אשר מקנה למעסיק 'שקט-תעשייתי'

 

לניסיון של המועסק יש משקל רב ביותר על ההצלחה של העסק כפי ששכבר נאמר. ועל-כן  השאלה: ׳את מי תעדיפו לקחת׳? הנה שאלה עקרונית.

 

האם תעדיפו מישהו שייגש אליכם בכל שאלה ואתם תצטרכו להפסיק את העבודה ולערב גורמים מקצועים נוספים,  או שמא תרצו מישהו שיכנס מהר ובמקצוענות לנעליה של המנהלת שסיימה?


התשובה כמובן בגוף השאלה.  וותק+ ניסיון = מעט בעיות , עשייה רבה והצלחה פיננסית גדולה יותר של הארגון גם אם הוותק יעלה לכם עוד 30% בשכר.


ולעניננו.


נשים אשר הינן צעירות מאוד ויכולות לעבוד ללא הגבלה הינן בחלק מן המקרים חסרות ניסיון. חוסר הידע אינו יכול לפצות את המעסיק בחלק מן המקרים על השעות הרבות שהן כן יכולות להישאר בעסק.

 

לעומתן, נשים בעלות ניסיון של4-5 שנים ויותר, הינן בחלק מן המקרים בעלות ניסיון רב. הידע הנצבר שלהן מסוגל לסייע בפתרון של סוגיות אמתיות שבהן נתקלת כל חברה שלה יש מחלקת יבוא.

 

לרוב, לנשים בעלי ניסיון יש כבר מסגרת משפחתית כזו או אחרת וכמובן גם ילד אחד או שניים.  הדבר מחייב את אותה עובדת לעבוד עד השעה 16:00 לכל היותר דבר המהווה נקודת התלבטות אשר לכדאיות העסקתה של אותה אם לילדים.


נציין כאן כי על פי חוקי העבודה המתייחסים הזדמנויות שוות לא ניתן להגביל את המשרה ולא לאפשר לאימהות נשואות בעלות ילדים שלא להגיש מועמדות ואו לא לקבלן חס וחלילה בשום אופן בשל כך,  אבל זו אינה השאלה.  נניח שהמעסיק של אותה מנהלת יבוא בעל ניסיון מעוניין בעובד או בעובדת עד השעה 17:00 כיוון והעסק באמת צורך את

השירותים של אותו ממלא תפקיד  עד לשעה זו.

 

זכותו - עלך פי החוק - לבקש כחלק מהגדרות התפקיד עובד עד השעה 17:00 אבל השאלה תהיה מה יקרה באם יתקל במישהו ובמקרה הזה במישהי אשר אינה יכולה לעבוד עד השעה 17:00 אלא רק עד השעה 16:00 והיא תהיה המועמדת הטובה ביותר.

 

ההתלבטות כאמור במקום: שעה פחות מול ניסיון, מה גובר על מה?


על כך אנו דנים במאמר הזה.  והתשובה היא שכל  הוא לגופו של עניין, מובן כי המעסיק יכול להחליט שהוא מעסיק רק מי אשר יכול לעבוד עד השעה 17:00 או 18:00, אולם הניסיון שלנו מלמד שניתן למצוא דרכים יצירתיות להעסיק את אותה עובדת.

 

הנה מספר דרכים פשוטות שמעסיקים עשו על מנת שלא לפספס את העובדת הרצויה:


  • להתחיל שעה לפני כולם ולסיים שעה לפני כולם, יש מקומות שזה אפשרי, יש מקומות שלא. ויש מקומות שזה לא נעשה עד כה והמעסיק בלחץ מהעניין, עצתנו: באם הדבר אפשרי -  עשו ניסיון וגלו כי ׳השד אינו נורא׳
  • לסיים את העבודה שעה לפני הזמן בימים מסויימים ולהשלים השעות בימים אחרים. יש מקומות שניתן ויש שלא, עצתנו: אם ניתן אל תפחדו לייצר את התקן השונה הזה.  אם אתם מפחדים מעובדים שרואים בעניין זה ׳איפה ואיפה׳ נהלו שיחה והסבירו זאת .
  • לסיים את העבודה שעה לפני הזמן ולהשלים עבודה מהבית, כיום יש את כל האפשרויות לעשות זאת און-ליין. עצתנו: התייעצו עם איש טכנולוגיה בארגון או מחוצה לו וגלו כי השד אינו נורא כלל וכלל.
  • לסיים את העבודה שעה לפני הזמן ואם ניתן להשלים בימי שישי, בחלק מהארגונים ניתן ובחלק לא ניתן.

 


מתכוננים להעסיק מישהו ורוצים לתת פתרון גם לאימהות לילדים ? מספר הדגשים:


  • היו כנים עם עצמיכם:  האם ניתן לבצע העבודה בשעה פחות ליום?
  • כאשר אתם מפרסמים את מודעת הדרושים הדגישו את נושא השעות וזאת על מנת לא להיות נבוכים בעת שיחה עם מועמדים.
  • גבשו את העמדה שלכם באחת מהדרכים היצירתיות אותן פרסמתם.

 

באם הינכן אמהות לילדים ואתן מתכוננות להגיש מועמדות ואו להגיע לראיון עבודה מספר הדגשים:

 

  • היו כנים עם עצמיכם:  האם תוכלו  לבצע העבודה בשעה פחות ליום?
  • חשבו על פתרון אמתי שבו ניתן לעמוד על מנת שלא תפספסו את המשרה.
  • זכרו כי בצד השני יושב אדם שרוצה את הטוב לעסק שלו, בואו מוכנים נפשית ומקצועית ותנו תשובות ישירות וישרות לשאלת ההתכנות.


לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד המעסיקים


לחצו כאן על מנת להגיע לעמוד מחפשי העבודה


פנו אלינו תמיד ובכל נושא
שמכם המלא (*)
Please let us know your name.
דואר אלקטרוני (*)
אנא ציינו כתובת דואר תקינה
הנושא (*)
Please write a subject for your message.
מספר טלפון להתקשרות
Invalid Input
תוכן הפניה (*)
Please let us know your message.

כלל התכנים המופיעים באתר זה מתייחסים לגברים ולנשים כאחד.  בכל מקום בו נאמרו הדברים בלשון זכר או בלשון נקבה הדבר נעשה במטרה להקל על הכתיבה.

 

הנהלת חשבונות, מנהל חשבונות, מנהלת חשבונות, חשבונאות, קורס בהנהלת חשבונות, תוכנות פיננסיות, תוכנה פיננסית, סוג 1 סוג  2 סוג 3 , יעוץ מס, ייעוץ מס, חשב שכר, חשבת שכר, חשבי שכר, חשבות שכר, הנהלת חשבונות מעשית, מנהל חשבונות מדופלם, מנהלת חשבונות מדופלמת, קורס אקסל, חשבשבת, פיננסית, סאפ, פריוריטי, חיסולית, עוקץ, Priority, , SAP, קורסים מקצועים, קורסים מקצועיים, חשבונאות מעשית, משרד התמ״ת, ביקורת חשבונות, ניתוח דוחות כספיים, מכפל, מיכפל, ספקים, לקוחות, אשראי, הנהלת חשבונות כפולה, יחידים, חברות, עצמאיים, עצמאים, עד מאזן, למאזן, שוטף, תזרים, משכורת, משכורות, טופס 101, חלונות, עוקץ, הוצאה, הוצאות, הכנסה, הכנסות, מס הכנסה, דיווח, דיווחים, מס ערך מוסף, ביטוח לאומי, קרן, פנסיה, קרנות, הפרשה, הפרשות, גמל, ניהול מלאי ומזומנים, רישום חד צידי, צדי, רישום כפול, דוחות כספיים, עריכה, ניתוח , ניהול תזרים מזומנים, עיבוד נתונים, גיליון אלקטרוני, גיליונות אלקטרוניים, נוסחא, נוסחה, נוסחאות, פיווט טייבל,כלי הפיווט, כלי הפיבוט, פיבוט,  PIVOT TABLE, טבלאת ציר, טבלאות ציר, טבלת הציר, טבלות הציר, מס פרוגרסיבי, מס הכנסה, קבלה, חשבונית, חשבונית עסקה, חשבוניות עסקה, זיכוי, זיכויים, ביקורת מס, יועץ מס, יועצת מס, יועצי מס, יועצות מס, ייעוץ מס, השמת עובדים, השמת אנשי כספים, השמת מנהלי חשבונות, השמת מנהלות חשבונות, השמת יועצי מס, השמת יועצות מס, השמת רואי חשבון, השמת רואות חשבון, השמת רואי חשבון, גיוס עובדים, גיוס אנשי כספים, גיוס מנהלי חשבונות, גיוס מנהלות חשבונות, גיוס יועצי מס, גיוס יועצות מס, גיוס רואי חשבון, גיוס רואות חשבון, גיוס רואי חשבון, מודעת דרושים, דרוש מנהל חשבונות, דרושה מנהלת חשבונות, דרושים מנה״ח, דרושים חשב/ת שכר, דרושים מנהל/ת כספים, דרושים פקיד/ת גביה, דרושים יועצ/ת מס, דרושים יועץ/ת מס,  דרושים חשב/ת חברה, דרושים סמנכ״ל כספים, דרושים סמנכל כספים, דרושים מנהלת חשבונות, דרושים מנהל חשבונות, דרושים חשב שכר, דרושים חשבת שכר, חשבונאות פיננסית, חשבונאות ניהולית, רואי חשבון, רואה חשבון, רואת חשבון, מאזן בוחן, ספר חשבונות, חובה וזכות, חתך חשבונאי, עלות המכר, הנהלת חשבונות כפולה, תקן חשבונאות, בסיס מצטבר, בסיס מזומן, עקרונות חשבונאים מקובלים, דוחות כספיים, מאזן, דוח רווח והפסד, דו״ח רווח והפסד, דוח על הרווח הכולל, דו״ח על הרווח הכולל, דוח על תזרימי המזומנים, דו״ח על תזרימי המזומנים, דוח על השינויים בהון העצמי, דו״ח על השינויים בהון העצמי, ביקורת, ביקורת פיננסית, תקן ביקורת, ביקורת פנימית, ביקורת מערכות מידע, חשבונאות בישראל, רשות ניירות ערך, לשכת רואי חשבון בישראל, מועצת רואי חשבון בישראל, לשכת יועצי מס בישראל, המוסד הישראלי לתקינה בחשבונאות, חשבונאות בעולם, המוסד הבינלאומי לתקינה בחשבונאות, תקן דיווח כספי בינלאומי, חשבונאות בארצות הברית, המוסד לתקינה בחשבונאות פיננסית, מועצה לפיקוח על הביקורת בחברות ציבוריות, הוועדה לניירות ערך ולבורסות, חוק סרבנס-אוקסלי, מאזן בוחן סופי, אני מחפש עבודה, אני מחפשת עבודה

Build by Jetserver.co.il | אחסון אתרים